Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki letudná fordítani...

Valaki letudná fordítani helyesen?

Figyelt kérdés

Sose tanultam németet párszót tudok csak! És szeretném tudni ezeknek a helyes fordítását!


- Ich hab erst Augen für dich, wenn Blicke töten können.

-Lerne das, was du hast zu schätzen, bevor die Zeit dir zu schätzen beibringt, was du hattest.

-Läuft es einmal nicht so, wie dues erwartet hast, dann denk daran, dass bereits morgen heute gestern ist.

-Ich bin verantwortlich für das, was ich sage, nicht für das, was du verstehst.

-Wer mich jetz nict will, soll mich später auch nicht vermissen.

-Wenn du für nichts kämpfst, wird dich alles besiegen.

Köszönöm a válaszokat előre is! (Ha néha fordítanál nekem akkor írj üzit kérlek!) 19L



2017. jan. 2. 17:55
 1/8 anonim válasza:

szia! megpróbálok segíteni:)

1.(olyan) szemeim vannak számodra, (ha) a pillantások ölni tudnának.. ( nem túl magyaros, de a mondat is hülyén van fogalmazva)

2.Tanuld meg értékelni amid van, mielőtt az idő megtanít értékelni azt, amid volt.


3.(Ha)valami nem úgy megy, ahogy azt elvártad volna, akkor gondolj arra, hogy már a ma holnap tegnap..(?) (nem tudom értelmezni igazából a mondat második felét)


4.Azért vagyok felelős, amit mondok, nem azért, amit te (meg)értesz.


5.Aki engem most nem akar, később se hiányoljon.


6.Ha semmiért nem harcolsz, minden le fog győzni.

2017. jan. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy segítettél! :)
2017. jan. 2. 18:51
 3/8 schamuelson ***** válasza:

A 3. mondat szerintem:

(Ha)valami nem úgy megy, ahogy azt elvártad, akkor gondolj arra, hogy holnapra a ma már tegnap lesz.

2017. jan. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2017. jan. 2. 19:36
 5/8 anonim ***** válasza:

Az első mondat (kicsit "átszabva", hogy magyarul is értelme legyen):


"Majd akkor vetek rád szemet, ha pillantással ölni lehet."

2017. jan. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2017. jan. 2. 22:49
 7/8 anonim ***** válasza:

Az elsö mondat egy szolasmondas: Erst wenn Blicke töten können, werde ich Augen für dich haben.


Jelentese: Ha valaki a pillantasaval ölni tudna, akkor ezutan erre a szemelyre ismet ra lehetne nezni, mivel az a pillantastol mar nem is el. Pontosan, röviden a jelentese az, hogy aki ezt a szolas-mondast mondja, az nagyon utal, es a pokolba kivan teged.

2017. jan. 3. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! :)
2017. jan. 3. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!