Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mely nyelv éri meg tanulni,...

Mely nyelv éri meg tanulni, hasznos itt és külföld?

Figyelt kérdés

Szia :)

18 éves vagyok lány vagyok. Anya német, apa francia de itt lakunk 15 év korom óta. Itt járok gimit. magán suliban járok, ott tanulok magyarul. Nagyon nehez nyelv, de szeretem, új nyelvet szeretnék tanulni mert egyetemen megyek tanulni. Ezek tetszenek: arab, kinai, spanyol, olasz, portugál, norvég, orosz. Egyetemet Svájcba megyek tanulni, geologiet és fizikát. Ott lehetőség van tanulni ezeket, de nem tudom melyik válasszam. Szüleim mennek lakni Norvégia mert Apa olajmérnök, anya tanár így kap ap a munkat sok helyen. ott laknak pár év és mennek tovább. Tervez mindig utazni. Melyik nyelvet tanuljam ha ezt nézzük.?



2017. jan. 2. 19:52
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

arab jó, de nem igazán fizikusnak.

mandarint tanulva Kínában nagyok a lehetőségek.

2017. jan. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

köszi válaszod. :)

élni hosszan Europában szeretnék, de sokat utazok és fogok. Ha mást tanulsz ami különleges és szép, nyitott vagyok másra is. Apa mondta tanuljak ázsiait (kinai, maláj, indonéz, hindi) de szerintem nem mind hasznos és nem fogok sokáig maradni távolkelet ha ott leszek.

2017. jan. 2. 20:05
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem azt válaszd amit könnyen tudnál tanulni! Svájcban a némettel, franciával jól fogsz boldogulni és ha az olaszt is mellé veszed az egész országban el leszel majd.

Ha Norvégiába mész velük akkor a norvégot tanuld meg noha az angollal is meg fognak érteni...

Világviszonylatban az angol, kínai, arab, orosz esetleg spanyol kifizetődő!

Ami engem illet angolul és olaszul tanultam, utóbbit használom is.

2017. jan. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
A másik hozzászólóhoz hasonlóan, én is az olaszt ajánlanám. Svájcban gyakorlati célból is nagyon jó, de egy francia anyanyelvűnek eléggé könnyű, ugyanakkor érdekes is. Olyan lesz (amennyiben ezt választod), mintha úgy tanulnál francia etimológiát/nyelvtörténetet, hogy egyszerre egy használható, modern nyelvet is elsajátítasz. Fogod látni, hogy miből lettek a zömében egy szótagú, vagy az olaszhoz/latinhoz képest szótaghiányos, redukálódott és jelentős hangzóváltozásokat szenvedett francia szavak. Egy új világ fog kitárulni előtted a saját anyanyelved vonatkozásában. Meglátod, élvezni fogod!
2017. jan. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszaitokat :) Olasz fogok tanulni és megyek 3 hónap Milan nyelviskolába. Márciusba indulok.
2017. jan. 4. 19:19
 6/7 anonim ***** válasza:

Franciául már tudsz?

De jó

2017. ápr. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, mert apa francia. Csak itt élünk Magyarország.
2017. ápr. 20. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!