Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért veszítem el a fonalat...

Miért veszítem el a fonalat amikor beszélnek hozzám angolul?

Figyelt kérdés
Írásban simán el tudom olvasni és meg is érteni az angol nyelvű szövegeket, de ha valaki elkezd hozzám beszélni egyszerűen elveszítem a fonalat. Mintha bepánikolnék és azon paráznék mi van ha nem fogom megérteni amitől aztán tényleg nem is értem. Az elején még értem mit akar mondani de 2-3 mondat után már azt se tudom mi van. Viszont a rövid mondatokat simán megértem de csak ha van köztük szünet. Hogy tudnék ez ellen tenni? BBC-t próbáltam hallgatni de nem javult a helyzet. Filmekből is angolul nézem az összeset de felirat nélkül szerintem esélyem se lenne :'(
2017. jan. 3. 13:56
 1/6 Carragher_x ***** válasza:
Gyakorlással. Illetve ha eddig esetleg magadban magyarra fordítottad a hallottakat, akkor ne tedd, próbálj angolul gondolkodni, reagálni.
2017. jan. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A BBC-t hallgatni, de föleg filmeket nézni felirat nélkül a megoldás. Eleinte nem soakt értesz, de idövel megszokod a beszédet mega beszéd sebességét, és egyre jobban fog menni.


Javaslom, hogy a filmeket nézd meg többször, úgy a legkönnyebb. Elöször nem értesz semmit (ez normális), aztán hirtelen felismersz pár szót itt-ott, és idövel már az egészet felfogod, mégha nem is értesz minden egyes sot.


A szöveget ne akard erövel megérteni, csak a filmet figyeld. Lefordítani nem kell és nem is szabad, úgy sosem fogsz tudni beszélni iilletve beszédet megérteni.

2017. jan. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
minden egyes sot = minden egyes szót.
2017. jan. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A második válaszolóval vitatkoznék, szerintem ha felirattal nézel valamit, akkor érdemes lefordítani a szavakat még az elején, aztán ezt folyamatosan el lehet hagyni, ha egyre nagyobb lesz a szókincs. Az izgulást abszolút megértem, én angol szakos egyetemista vagyok, és még az elején nagyon rágörcsöltem a dologra: a felsőfokúmat sorozatokból meg könyvekből szedtem össze, és nem jártam pl. kéttannyelvűbe vagy ilyesmi. Az elején úgy érezte, semmit sem tudok, semmit sem értek. De aztán telt az idő, és egyre jobban megszoktam,hogy az előadások mind angolul zajlanak, és MIUTÁN nem görcsöltem rá, szinte mindent megértettem.
2017. jan. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A második vagyok mégegyszer: Ha felirattal nézed a filmet, akkor mindig olvasni fogod és nem hallgatod a szöveget.


Emellett a felirat rendszerint rövidített szöveg, ezért sem igazán jó.


Ha valakinek egyáltalán nincs szókincse, akkor esetleg érdemes a feliratot fordítgatni, de így nem fogja megtanulni a hallott szöveget megérteni.


Ahogy a kérdezö írja, írott szöveget nagyjából megért, föként a hallott/beszélt a probléma.


Erre egyértelmüen a felirat nélküli filmnézés a jó.

2017. jan. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, de ha egy sorozat tele van szlenggel, azt nem fogja megérteni, hiába van mondjuk középszintű szókincse.És csak még jobban ideges lesz. Tudom, én is kínlódtam ezzel. A szlenget nem lehet feltétlenül megérteni kontextusból, minimális szinten tisztában kell vele lenni. Ha mondjuk egy gyerekeknek való mesét néz, vagy olyan filmet, amit már látott magyarul ezerszer: persze, nézze csak felirat nélkül. De az iskolában tanított szókincs nem biztos, hogy megegyezik azzal, amit az ember a sorozatokban, filmekben hall. Egész, ismeretlen filmeket nézetni egy olyan valakivel, aki bepánikol, ha nem érti, amit mondanak: nem célszerű. Kérdező, azt tudom még javasolni, hogy ha mindenképp a hallott szöveg értéseden szeretnél javítani, és nem a hallot szöveg+szókincseden, akkor nézz pl. youtube vloggereket, ők többnyire érthetően beszélnek. Ha ezek a 10-15 perces videók mennek, akkor érdemesebb nekiállni kétórás filmeket nézni felirat nélkül.
2017. jan. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!