Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miert nem tanulunk semmit...

Miert nem tanulunk semmit angolon? Hogy torjek ki ebbol?

Figyelt kérdés
11-es vagyok, de 2 ev alatt szinte semmit nem tanultunk. Videken elek egy kisvarosban. Nincs valami nagy hangsuly a nyelveken, nincs errefele munka, amihez kellhet, se turizmus. De akkor aki itt lakik assa el magat vagy mi? 9-ben keztuk az abc-vel, a letigevel, alapszavakkal, szamokkal, szinekkel es nagyjabol ennyi. 10-ik elejen atvettuk a 9-es anyagot lebutiva, majd tanev vegere eljutottunk a multidoig, de olyan szinten nem ment az osztaly nagyreszenek, (es elnezest, de foleg a kisebbsegieknek, akik kb. vegigordibaljak meg telefonozznak az orat), hogy a tanar szo szerint ralegyintett es lesz..rta. Most szeptember ota a tavalyi multidos dolgokkal szenvedunk. Jovore erettsegi es nagynehezen, de jobban tudok a tobbieknel angolul, de beleneztem az elozo evi feladatsorokba es csak pislogtam, hogy mivan? Pl. rettegek a hallott szovegerteses feladattol. 1x! volt ilyen feladatunk, amikor az abc-t tanultuk. Annyira szeretnek kezdeni valamit az eletemmel, de hogy? Basszus. Amikor onszorgalombol angolozok otthon, majdhogynem hulyenek nez a csaladom, hogy minek, kinek? Annyira szuklatokoru itt mindenki, hogy rettenet.
2017. jan. 4. 07:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Estleg magán tanárt nem tudsz fogadni? Nézz magyar feliratos angol nyelvű filmeket majd később angol felirattal majd nélküli hidd el nekem ez többet segített mint a heti 9 angol+magántanár. Olvass angolul amit nem értessz szótárazd ki. De ne nyügként tekints rá mert úgy nem fogsz megtanulni hanem mint szórakozás.


Egyébként a legjobb az lenne ha a szüleid bemennének az igazgatóval beszélni a tanáraiddal.

2017. jan. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
* a tanárodról
2017. jan. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Áhh! Eselytelen. Azt is nehezen tudom elkepzelni, hogy egyaltalan van angoltanar a varosban, raadasul igy is fenyt eszunk honap vegen. Mint irtam, a csaladom is kopmlett hulyek nez, amiert tobbre akarom vinni. Biztos, hogy nem mennenek be az igazgatohoz a sz..r nyelvoktatasrol beszelni, mikozben eleve nem latjak ertelmet. Ami munka itt van: pultos, bolti elado, hegeszto, lakatos, allattartas. Ezekhez nem kell esz.
2017. jan. 4. 07:51
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Javaslom a duolingot, ingyen van, tudsz vele gyakorolni.
2017. jan. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Otthon is rengeteget tanulhatsz (persze, jó lenne, ha segítenének a suliban, de ha nem, ez ellen nem tudsz mit tenni)

A családod ne érdekeljen!

Hallgass angolul zenét, nézz angolul filmeket, beszélgetéseket, rengeteg forrás van a neten.

2017. jan. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólóval. Interneten szinte minden megtalálható. YouTube-on vannak nyelvoktató videók (meglepően sok és meglepően jó minőségűek), vannak nyelvoktató telefonos alkalmazások, weblapok, stb. Osztálytársaim fele azért tud jól angolul, pedig 2. nyelvük, mert Facebookról, netről, játékokról, filmekről ragad rájuk. Most még van időd, van egy teljes nyarad, plusz évközben is szoríts rá és simán meg lesz.

Sok ilyen helyen mindenki beletörődött már a sorsába, ezért nem akarnak kilépni belőle. Nagyon sok ilyennel találkoztam már, nagyon nehéz kilépni ebből a helyzetből, de ne hagyd magad. Ha tanulsz, egy nagyobb városba egyetemre, fősuliba bekerülhetsz koliba, ösztöndíjjal. Legyél kitartó, ne add fel az álmod! Hajrá! :)

2017. jan. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!