Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valaki próbálta már az eszpera...

Valaki próbálta már az eszperantó online tanfolyamot?

Figyelt kérdés

[link]


Eztet itten. A végeztével valóban el lehet jutni B2-szintre?

Nem ez lenne az első nyelvem, angolból, németből, spanyolból is van már nyelvvizsgám.


2017. jan. 6. 20:15
 1/7 mariannti válasza:
100%
Ha naponta rá tudsz fordítani 1-2 órát a tanulásra és mint írtad, más nyelvből már van vizsgarutinod, akkor pár (3-6 hónap) alatt menni fog. Ezt saját tapasztalatból mondom. Nekem elsőre megvolt a középfokú és később a felsőfokú nyelvvizsgám is, és ezzel az anyaggal, tanár nélkül tanultam. A laboros részhez kell majd plusz segítség, de ahhoz is kapsz tippeket.
2017. jan. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Nagy, Attila válasza:
100%
Nekem diploma megszerzéséhez kellett a középfokú komplex nyelvvizsga. Munka és két gyeremek mellett nem volt időm nyelvtanfolyamra járni (angol alapfokúmat kellett volna felfejleszteni), így vágtam bele ebbe az online tanfolyamba. 4 hónap alatt (nulláról) tettem le elsőre a nyelvvizsgát. Ehhez kb.napi 1-2 órát tanultam. Meg kell venni a tankönyvet és kis szótárt, hallgatni kell a kapott hanganyagot, a házikat meg kell csinálni. Nagyon gyorsan lehet fejlődni. Az eszperantóról azt mondanám, hogy abszolút logikai képességeken múlik. Akinek van, annak nem okoz gondot ilyen rövid idő alatt elsajátítani...
2017. jan. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Nekem sikerült a nyelvvizsga ezzel a tanfolyammal.
2017. jan. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Az oldalon azt írják, átlag 3 hónap alatt végeznek a tanfolyammal, vagyis heti 1 leckét csinálnak, ehhez képest kissé meglepett a napi több órás válasz. Vagy vannak annyira komplexek a leckék, hogy eggyel érdemes több napig is foglalkozni?

2017. jan. 8. 21:10
 5/7 Nagy, Attila válasza:
Persze...azért minél előrébb haladsz, annál több idő kell a memorizálásra és a feladatok megoldására...de ez még mindig a töredéke egy élő nyelv megtanulásának.
2017. jan. 9. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Én is heti egy leckével haladtam és naponta 1-2 órát tanultam, mert memorizálni szükséges. 5 hónap tanulás után csináltam meg a középfokot. Annyival egészíteném ki az előttem szólókat, hogy a segítő tanárnő, aki a leckéket javítja nagyon kedves, gyors és segítőkész, tehát mindig van visszaigazolás arról, hogy mi az ami jól megy esetleg mit kell még gyakorolni.
2017. jan. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kemenes Rita válasza:
Én is nulláról indultam ezzel a tanfolyammal. Nem a program hibája, hanem az enyém, de egyre kevesebb időt fordítottam rá, így a végén úgy döntöttem beiratkozom rendes tanfolyamra. A tanfolyam alatt erősen az internetes programra támaszkodva ténylegesen eljutottam a nyelvvizsga szintjére, és elsőre sikerült is. A heti 1 lecke, napi 1-2 óra tanulás valóban reális tempó, illetve mennyiség hozzá.
2017. jan. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!