Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol folytatása vagy inkább...

Angol folytatása vagy inkább német elkezdése?

Figyelt kérdés

Szóval jelenleg angolul és németül tanulok a középiskolában

Angol elég szépen megy és külföldiekkel is szoktam beszélgetni és elég jól megy társalgási szinten

Viszont németből alig tudok valamit

Angol nyelvterületre sosem fogok kimenni, de bécsi életen már gondolkoztam

Viszont ott németül beszélnek az osztrákok, és nem angolul..

Szóval ha választhatnátok melyik lenne?

Egy jó angol tudást fejlesztenétek vagy inkább belevágnátok a németbe?



2017. jan. 7. 00:09
 1/6 anonim válasza:
12%

Ha egyáltalán nem használnád az angol nyelvet a jövőben amit erősen kétlek akkor hagyd az angolt... szerintem az angol a legkönnyebb és legszebb nyelv is mindközül


A német gusztustalan és nehezen tanulható (legalábbis nekem az volt)... ha mindenáron olyan helyen akarsz munkát keresni ahol németül beszélnek akkor érdemes lenne mihamarabb ráfeküdni a németre.... de mint mondtam az egy undormány egy nyelv


Előbb tanulnék franciát de komolyan... az legalább szebb és nemesebb nyelv vagy nem tudom, hogy fogalmazzam....


Persze végül úgy is minden döntést neked kell meghozni az életben én csak leírtam a véleményem...

20F

2017. jan. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én szeretem az angolt és naponta használom. Szívesen javítanék még rajta. A németet 4 évig tanultam, alapok ragadtak csak még bennem. Nagyon nehéz szerintem, őszintén megmondva soha nem kezdenék újra bele. Mondjuk jobb mint a latin amit egyetemen tanulok :)
2017. jan. 7. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%

Én is több értelmét látom a németnek. Ezen kívül sokkal szebb és kifinomultabb az angolnál. De ez egy magánvélemény, az angol nyelvet inkább nem szidom, de megvan róla a véleményem, ugyanis utálom.


És természetesen mivel a németek sokkal közelebb vannak hozzánk, sőt, szomszédaink is ha az osztrákokat vesszük számításba akik szintén németnek nevezhetőek, így azt kell mondjam sokkal több értelme van. Ha az angol társalgási szinten már megy akkor szerintem hagyd meg ezen a szinten, beszélgess néha emberekkel. hobbi szinten fejlesztheted az angol tudásod, a maximális időd amit nyelvtanulásra szánnál azt meg a némethez add és könnyedén elsajátítod.

2017. jan. 7. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az angol alap, viszont onmagaban keves. A nemet nagyon jo nyelv, logikus, igy valoszinuleg a tanaroddal van a baj, de ha nem elvezed, akkor hagyd inkabb, es valassz valami mast melle.
2017. jan. 7. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az angolból ha már megvan a tudás, akkor azt úgyis használni fogod, tehát inkább a német. Viszont amit gyakran mondanak az az, hogy az angolból felső fokon van nagy ugrás, a németen közép fokon. Tehát az angolt sem szabadna elfelejteni.

Itthon elég skizofrén a helyzet, mert egyértelműen az angol a fontosabb, viszont sok a német vezetőségű multi, ahol úgymond extrának számít a német tudás, és szükséges is lehet bizonyos pozíciókhoz. Rokonaim Kisalföldiek, ott például alap a német tudás az angol mellett. De igazából a legtöbb helyen elvárják a 2 idegen nyelvet.

2017. jan. 7. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Carragher_x ***** válasza:
Nem kell választani. A jó angol nyelvtudás nem opcionális, hanem alapelvárás akkor is, ha soha életedben nem mész angol nyelvterületre. Ez a világnyelv, rengeteg információtól esel el, ha nem beszéled kellőképpen. E mellett érdemes természetesen németül IS megtanulni.
2017. jan. 7. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!