Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet érdemes tanulni...

Melyik nyelvet érdemes tanulni, melyik a legkönnyebb? Spanyol, német, vagy orosz?

Figyelt kérdés

Tetszenek ezek a nyelvek, szeretném valamelyiket megtanulni. Angolul már mondjuk hogy tudok (bár azért nem felsőfokon). Valamennyire franciául is, mert az iskolában azt tanultam, de ez a nyelv egyáltalán nem tetszik, és nem is szeretném folytatni.

Leírnátok, hogy a spanyol, orosz, és német nyelvekben mi számít könnyűnek és nehéznek? Mennyire logikus, mennyi igeidő van, bonyolult-e az igeragozás, stb.

Köszi előre is. :)


2017. jan. 6. 15:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Az igeragozas minden nyelvben ugyanugy bonyolult. Az oroszban extra nehezseg, hogy ciril betuvel irnak, a spanyol meg akkor nagyon hasznos, ha spanyolorszagba, vagy delamerikaba akarnal menni. A nemet kozepeuropaban igen hasznos tud lenni, valamint Ausztriaban, es nemetorszagban is ezt beszelik, es az egyik legdivatossabb uticel a magyar kulfoldon dolgozoknak. Szoval tanuld a nemetet.
2017. jan. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A spanyolban igen könnyű a többes szám, a melléknévragozás megtanulása, a névelők használata is viszonylag logikus (ellentétben a némettel), az igeragozás viszont néha kacifántos, sok benne a rendhagyó ige, kötőmód is nehézségeket okozhat.


A német sokkal bonyolultabb, két múlt idő tele rendhagyó igével, melléknév-, és főnévragozás igen nehéz, a KATI szórend pedig sokaknak okoz sok gyötrelmet, főleg egy-egy érdekesebb szenvedő szerkezet esetében...


Oroszul nem tudok.


A földrajzi és gazdasági helyzetünkből kifolyólag elsősorban a németet ajánlanám, aztán oroszt, spanyolt inkább csak akkor, ha tényleg nagyon tetszik a nyelv.

2017. jan. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A német a leglogikusabb ezek közül. A spanyol eleinte nagyon könnyű, de a nyelvtana nagyon szívatós. A oroszt egy picit nehezebbnek találtam a németnél.
2017. jan. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
lassan arabot tanulj inkabb
2017. jan. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
szerintem a spanyol. elkezdeni mindegyiket nehéz, de a másik kettőben sokkal több a ragozgatás meg ilyenek, a spanyol viszont nem olyan durva.
2017. febr. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!
2017. febr. 10. 21:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Én angolul, oroszul, németül és spanyolul is tanulok. Egyértelműen a spanyol a legegyszerűbb, azt szerintem még a gyenge nyelvérzékűek is képesek megtanulni. Aztán orosz és a német. Hát németben nekem a nyelvtan nagyon nem szimpatikus, az orosz nyelvtan sokkal jobban, könnyebben megy NEKEM, persze ez egyénfüggő is. Tehát személy szerint nekem az orosz egyszerűbb, mint a német. :D
2017. márc. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!