Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A jogi karon a jogász szakon...

A jogi karon a jogász szakon mennyire kell tanulni éd elsajátítani a latin nyelvet?

Figyelt kérdés

2017. jan. 8. 19:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Elég rendesen belementek a nyelvtani részekbe is..
2017. jan. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Elég részletesen. Elég sok szó és kifejezés van amit meg kell tanulni már az első félévben is. Ezek mellet sor kerül főnév és igeragozásra, melléknév fokozásra... Tehát viszonylag részletesen tanítják, de nem olyan nehéz, legalábbis sehol nincs a történeti tárgyakhoz képest.
2017. jan. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Az előző kettő csak viccel! Az egész csak heti másfél óra két féléven keresztül, nagyon alap kis nyelvtan meg pár regula bemagolása. Még senki a világon nem bukott ki jogi egyetemről a latin nyelv matt!
2017. jan. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Ne a latin miatt aggódj! Latin az csak egy kis desszert! El kell rendesen merülni benne mert később rengetegszer elő fog jönni és ha nem vagy vele tisztában bizony bajban leszel.
2017. jan. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
#3 Miért viccelnék? Csak azt mondtam amit az első félévben vettünk... Nyílván nem olyan nehéz, de kell rá tanulni. Volt, hogy 300+ szó kellett egy ZH-ra + nyelvtan, azért azt nem mondanám kevésnek... Amúgy én ismerek olyat aki bukott belőle.
2017. jan. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%
Megbukni nem ugyanaz mint kibukni, nem épül rá semmi. Ha jártál jogi egyetemre, akkor nyilván tanultál római jogot! Hol van a latin a római joghoz képest? Vagy a polgári perjoghoz vagy a társasági joghoz képest?
2017. jan. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%
Viccelek, igen...-.- Én leírtam amit tudok róla, amelyik egyetemen én tanulok ott így van. Itt tudni kell minden főnév,melléknévragozást, elég keményen.. és én is ismerek olyat, akinek ezzel gyűlt meg a baja rendesen.. mert néha latin nyelvvizsgához hasonló feladatokat adnak. Persze minden egyetemen más...de nem hinném, hogy ne vennék át a ragozásokat részletesen..
2017. jan. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
87%

Akkor miért nem tud a jogászok kilencvenkilenc százaléka latinul? Aki tud is még a gimnáziumban tanulta vagy máshol, de nem az egyetemen.

Körülbelül annyira veszik komolyan jogon a latint mint az orvosin; semennyire!

Egyébként sem általánosságban tanítják a latin nyelvet, hanem funkcionális szemlélettel. A mi(Elte) nyelvkönyvünk előszava ezt előre is bocsátotta azzal, hogy az egész tantárgy a (római jogi és jogtörténeti) forrásszövegek nyelvtani és tartalmi megértését szolgálja. Szó sincs komolyabb latin tudás megszerzéséről és irreális is lenne két félév alatt ilyen alacsony óraszám mellett megtanulni latinul.

Régen a nyolcosztályos gimnáziumokban végig tanultak latinul és még az sem azt jelentette, hogy rendesen megtanulták a nyelvet mint egy klasszika-filológia szakon.

2017. jan. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%
Csak a laikusok gondolják, hogy a jogi vagy orvosi egyetemen olyan nagy súlyt fektetnek a latinra.
2017. jan. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Szóval olyan szinten nem fog kelleni tudni, mint mondjuk az angol nyelvet egy angol érettségire? (viszonyításképp)
2017. jan. 10. 16:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!