Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A getting/becoming mikor...

A getting/becoming mikor használható?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy Változás, fejlıdés a jelenben folyamatos jelennel fejezzük ki pl : He is getting bald. (Kopaszodik.)


De hallottam olyat, hogy become-t használnak szellemi fejlődés esetén pl: He is becoming wise (bölcsé vált). Gondolom okossá válás szintén becomingot használunk, de széppé váltnál ismét getting a használatos. Azaz fizikai változás get, szellemi become. Jól gondolom vagy tévedek?


2017. jan. 18. 17:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Minden becoming helyettesíthető gettinggel de nem minden getting helyettesíthető becominggal. Logikája nincs se szabály rá hogy mikor melyiket illik használni, a getting gyakrabban használatos. Vannak azonban tipikus becomingos mondatok, de erre inkább gyakorlás útján érez rá az ember.
2017. jan. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Azaz fizikai változás get, szellemi become. Jól gondolom vagy tévedek?


Tévedsz. Nincs igazi szabály. Keress rá inkább valahol konkrét példákra. Azzal többet érsz.

2017. jan. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2017. jan. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Europe is undeniably becoming a leader, even if not everything is satisfactory.

Európa tagadhatatlanul vezetővé vált, még ha nem is sikerült minden kielégítően.

The minimum protection provided by the directive is gradually becoming a maximum.

Az irányelv által biztosított minimális védelem fokozatosan maximálissá válik.

The shade of the trees would have prevented the trunk from becoming lethally hot.

A fák árnyéka elejét vette volna, hogy a csomagtartó halálosan felforrósodjon.

I assure you, my definition of living is more than becoming a pattern of numbers.

- Az én megítélésem szerint az élet több, mint a számsorozatként való létezés.

They were grouped purposefully, and becoming clearer and more solid every minute.

Célirányosan csoportosultak, s minden percben láthatóbbá és tömörebbé váltak.

Otherwise we risk that country becoming once again prey to outside interests.

Máskülönben azt kockáztatjuk, hogy az ország ismét külső érdekek prédájává lesz.

Your step has changed, Finadd, Kuru Qan said, since becoming the Kings Champion.

Lépted megváltozott, Finadd mondta Kuru Quan , mióta a Király Bajnoka lett belőled.

It was becoming very likely that Lodovik would be part of any opposing force.

Egyre valószínűbbnek látszott, hogy Lodovik az ellenséges erő részévé fog válni.

Desperation carried her down the stairs after Rachel, her shouts becoming appeals.

A kétségbeesés Rachel után vitte a lépcsőn, a kiáltásai esengéssé halkultak.

Social values are changing and societies are becoming more and more multicultural.

A társadalmi értékek változnak, és a társadalmak egyre multikulturálisabbak.

Some superpowers are becoming weaker while others, like India, are growing in power.

Egyes szuperhatalmak gyengülnek, míg mások, mint például India, erősebbekké válnak.

Europe is becoming two-faced and the Euro sceptics will reap the rewards of this.

Európának lassan már két arca van, és ez az euroszkeptikusok malmára hajtja a vizet.

Women are still at a very high risk of becoming poor or having to live in poverty.

A nők még mindig nagyon ki vannak téve az elszegényedés és a szegénység veszélyének.

Suddenly I was becoming sort of acceptable, which I found also fascinating.

Hirtelen elfogadhatóvá kezdtem válni, amit, tudják, szintén izgalmasnak találtam.

He humbled himself, becoming obedient unto death, even to the death of the cross.

Megalázta magát és engedelmeskedett mindhalálig, mégpedig a kereszthalálig.

Bert, with the adaptability of the Cockney, was becoming a passable seaman.

Bertből, a londoni külváros könnyen alkalmazkodó fiából tűrhető tengerész vált.

Cows are becoming a rare commodity in northern Kenya because of climate change.

A marha nagyon ritka árucikk lett Észak-Kenyában az éghajlatváltozás miatt.

What better way to find out than by becoming part of Glover's organization?

Találhatott-e jobb módot erre annál, mint hogy maga is beépüljön Glover szervezetébe?

It's becoming evident that talk will not effect the return of our children.

Egyértelművé vált, hogy a tárgyalások útján nem kaphatjuk vissza a gyerekeket.

Indeed, it is becoming increasingly difficult to conduct such a policy in Belarus.

Sőt egyre nehezebbé válik az ilyen politika folytatása Fehéroroszországban.

2017. jan. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A 3-as BBC-s linkje ismét nagyon hülyeséget ír. Nézd meg inkább a fenti mondatokat. Érdemes.
2017. jan. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Na jó, máshol találtam más magyarázatot:) És valószínű ez lesz a jobb bizonyos értelemben.

A get + adjective -> become.

Viszont a become lehet főnév előtt is .

Ez így ?

2017. jan. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Igazából ezt nem értem mit mondasz.


getting tired

getting small

becoming tired

becoming insignificant

getting lazy


Úgy tűnik nekem hogy nagyon sokszor felcserélhetők. És elég egyedi hogy éppen melyik hangzik jobban.


The word get has many different meanings in English, such as 'receive'. However, another very common meaning is also 'become'. The only real difference is that get is more informal and popular to use. ... For this meaning you can't use GET +


De talán ez a kulcsmondat:

"Become, on the other hand, is mainly used to talk about a DEVELOPMENT of some kind."

2017. jan. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom létezik-e rá hivatalosan szabály, de én akkor használnám a "getting" kifejezést, ha egy folyamaton illetve annak az időben való folytonosságát szeretném kifejezni és akkor a "becoming"-ot, amikor azon van a hangsúly, hogymi lett az (az egyébként folyamatos cselekmény)eredménye.
2017. jan. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Igazából ezt nem értem mit mondasz.

getting tired

getting small

becoming tired

becoming insignificant

getting lazy

Úgy tűnik nekem hogy nagyon sokszor felcserélhetők."

De nem cserélted fel... Csak azt csináltad, amit #6 állítani akart (gondolom én), azaz a get után főnév nem szokásos, míg a become után meg lehet főnév is.

2017. szept. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

1.

get/become hungry


2.a fizikai állapot

get/become pregnant, get/become drunk ...


2.b metális állapot

get/become excited/nervous/angry ...


4. mást jelent

get mad - mérges lesz

become mad - megőrül



Szerintem ez a szabály!

GET - hírtelen lesz valamilyen, egyszer csak, hirtelen...

BECOME - lassan vagy normál sebességgel válik valamivé



Ez főleg eltérő jelentéseknél nyilvánvaló.

2017. szept. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!