Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek a jobb...

Mi a véleményetek a jobb agyféltekés angol nyelvtanulásról? Hol érdemes ilyenbe befektetni?

Figyelt kérdés
Találtam egy oldalt,de a sok kedvelés,illetve pozitív vélemény ellenére nekem valami bűzlik-találtam pár fura dolgot-így nem merek befektetni pénzt,főleg,hogy előre lehet csak fizetni..

2017. jan. 19. 17:07
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
nekem teljes aggyal se megy az angol, nem hogy a felével..
2017. jan. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Ja persze, jobb agyféltekés. Forradalmian új tudományos módszer 14 nap alatt anyanyelvszintű nyelvtudás... Soha vissza nem térő egyszeri akció: jelentkezzen még ma és 500 ezer helyett megkapja 150 ezer Ft-ért. Természetesen csak előre fizetés.


Ezek mögött mind hazug, csaló, sarlatán bandák állnak, akik mindig megtalálják azokat a naiv, tájékozatlan, hiszékeny embereket, akiket aztán lenyúlnak.

2017. jan. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Na, ez olyan mint a telepatia angol nyelvtanulas. Hat probalkoznak. Mindig van egy-ket vereb.
2017. jan. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
55%

Maga a a jobb agyféltekés ötlet jó, csak hát NE fizess érte!

Hanem olvasgass az agykontrollról és gyakorold, az is a jobb agyféltekét mozgatja meg. Az agykontrollt meg az élet számos területén, alapvetően a tanulásban hasznosítani lehet. Így nyelvtanulásban is.


Ha nagyon leegyszerűsíteném, azt mondanám, hogy amikor tanulsz bármit, kerülj előbb alfa tudatállapotba ("fél éber"), szimplán lazíts, relaxálj, onnantól meg módszerek kérdése, sokszor saját igényedre érdemes szabni adott módszert.


A jobb agyféltekés módszerek egyik tipikus sajátja, hogy nem merev kollektív receptekre épül, hanem részben egyénileg módosítani érdemes. Ráérzés, megérzés fontos a módszerek kialakításánál, magyarán egyénre szabni, ráérzéssel.


A relaxálós, spontán, játékos, látens tanulási módokat nem kellene leszólni... Kisgyerekkorban MINDENKI ilyen módon tanul hatékonyan (azaz ösztönösen, öntudatlanul tanulva is jobb agyféltekésen tanulunk elsősorban), kivéve olyankor, ha oktatják a kicsi gyermeket, mert az több kárral, mint haszonnal jár kisgyermekkorban.


Iskolás- és felnőtt korban csak annyi az eltérés a kisgyermekkori tanulás hatékonyságához képest, hogy már direkt tanulási módszerekkel (bal agyfélteke-hangsúlyos módon) IS képes az ember tanulni, de az önmagában nem elég a kellő hatékonysághoz.


Egyrészt az egyoldalú bal agyféltekézés miatt olyan ramaty az iskolai oktatás világszerte -magoltatás, kényszer, megfélemlítés, lejáratás, ismételgetés, stb-, évszázadok óta...


Tehát teljes aggyal kellene tanulni, de mivel manapság a legtöbb emberre iskolás korában ráerőltetik a kizárólag bal agyféltekés módszereket (magolás, unalmas ismételgetés, merev logika, stb), ezért már az is jelentősen dob egyet a tanulási módszeren, ha alapvetően csak jobb agyféltekésen tanul az ember -spontán, játékos, kreatív módon és akár relaxálva-, bár az ideálisak a mindkét agyféltekét váltogató, illetve adott esetben egyidejűleg mozgósító módszerek.

2017. jan. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A fél agyadat? És mi van a másik felével?
2017. jan. 19. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%
És a szervkereskedelemről mi a véleményed?
2017. jan. 19. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem aki a 4/6-ban válaszolt, ez a hosszú érvelés, szerintem nagyon jó érvelés. Nem tudom, miért pontozták ezt le így, de úgy tűnik, h ez a válasz annyira hozzáértőtől való, biztos, hogy pszichológus, de minimum pedagógus írhatta. Számomra ez volt a leghasznosabb válasz e témában. Direkt e témában kerestem, hogy mennyire jó, vagy nem jó dolog ez a féle nyelvtanulási módszer.
2020. febr. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!