Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol és német mellé érdemes...

Angol és német mellé érdemes elkezdeni a francia nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés

Angolul már csak passzívan tanulok, tehát az nem vesz el sok időt és energiát. Viszont németül még csak középfokon tudok, szóval abból is van még mit tanulni. Továbbá nulláról kellene kezdenem a franciát, mert csak a legalapvetőbb kifejezéseket ismeresem. 19 évesen van még értelme elkezdeni a franciát? Úgy, hogy közben a németet is tanulom és egyetemre is járok. Egyáltalán érdemes bármilyen nyelvet elkezdeni felnőttkorban?


Ha valaki esetleg megtudná mondani, hogy milyen nyelvet könnyű az angol és a német után tanulni, annak is hálás lennék.


(Egyébként gazdasági területre készülök.)



2017. jan. 3. 16:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Már hogy ne lenne értelme nyelvet tanulni?

Én francia előtt angolul tanultam. Az elején nem könnyű a kiejtés miatt, de belejön az ember. Nem olyan bonyolult nyelv, szerintem.

Szerintem nem rossz ez a három idegennyelv együtt, ha ez tetszik, vágj bele! :)

2017. jan. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Koztudott, hogy 18 eves kor utan teljesen haszontalan es felesleges uj nyelvet tanulni. Meg jon a gondolatrendorseg, aztan elvisz, ha rajonnek, kulonben is... :"). Egyebkent olyan nyelvet tanulj, ami erdekel. A kotelezo koroket mar letudtad az angollal es nemettel, most mar johet barmilyen kulonlegesseg, ami esetleg erdekel. Szuaheli, holland, afrikaans, cseh, amit csak szeretnel. Holland es a skandinav nyelvek angol es nemet utan egyszeruek egyebkent.
2017. jan. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nyelvet tanulni sosem késő, 19 évesen még nincs vége az életednek, sőt akkor kezdődik, a felnőttkor meg nem feltétlenül kor függvénye. Szóval IGEN, nyelvet tanulni, legyen az bármelyik, mindig érdemes. De a hitelesség kedvéért megosztom a saját sztorimat is. Gimiben az angol után a franciát választottam második nyelvnek, de sz*rtam rá, és hiába jártam be órákra évekig, kb. semmit nem tudtam. Évek múltán 25 évesen Franciaországba sodort az élet, ahol az egész nyelvet tanulhattam újra. Most, lassan 4 év után már jól beszélem, de nagyon sajnálom, hogy anno nem foglalkoztam vele, mert könnyebb lett volna az indulás.

Szóval hajrá, tanulj annyi nyelvet amennyit csak tudsz.

Ja egyébként idén leszek 30 éves és el szeretnék kezdeni németül is megtanulni.

2017. febr. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!