Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyolul tanulnék otthon,...

Spanyolul tanulnék otthon, terveim szerint úgy napi 1 órát rá tudnék szánni. Hogy lehetek így legeredményesebb?

Figyelt kérdés
Angolul fogjuk rá, hogy tudok, legalábbis 8 igeidőt :D. Tehát a duolingo-ba bele tudnék kezdeni. De olvastam olyanokat is, hogy nincs felépítve rendesen, nem úgy tanít, mint a suliba a nyelveket, hanem mondatonként, szavanként, nekem pedig jobban bejön az a módszer, ha tanulok egy igét, akkor annak az összes alakját megtanulhassam, ne csak az egyes számút pl... Tehát gondolom, könyv és munkafüzet kellene. Melyiket ajánljátok egy teljesen kezdőnek? +tudom, sokan szokták írni nyelvtanulásos kérdésekhez, hogy azon a nyelven felirattal, viszont ez 0 nyelvtudással nyilván nem célravezető.

2017. jan. 19. 19:50
 1/1 Szimeon ***** válasza:

A spanyol nagyon dallamos, jól érthető, könnyű nyelv. Egyedül az igeragozás nehezebb benne. Az is csak azért, mert az angolhoz képest túlteng a szabálytalan ragozású igék mennyisége. Igen sok ilyen van.

Szerintem jobb első körben a jelen időben tanulni, aztán bővülni a többi igeidő felé - ezek kb. olyanok mint az angolban. De ha neked jobb egyszerre magolni az összes igeragozást, lehet úgy is, de szerintem az rém száraz lehet.

2017. jan. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!