Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valakinek sikerült már otthon...

Valakinek sikerült már otthon egyedül megtanulnia olaszul?

Figyelt kérdés

Ha igen, hogyan, mit használtatok, milyen könyvet? Mennyi időbe telt? Mennyire volt nehéz?

Lehetséges egyáltalán?

Vagy Nyíregyházán tud valaki jó olasztanárt?



2017. jan. 1. 17:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Én most fogok nekikezdeni, már "kikölcsönöztem" az összes interneten fellelhető nyelvkönyvet, eddig a PONS könyve tűnik szimpatikusnak, de még nem nagyon foglalkoztam vele. Ha esetleg érdekel, majd megírhatom, melyik könyv tetszik, vagy ha találok valami egyéb jó nyelvtanulást segítő dolgot elküldhetem. Jövő ilyenkorra már szeretnék középfokon tudni, lehet, majd tanárt is felkeresek.
2017. jan. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyedül biztos hogy nem fog menni

Én annak idején egyedül kezdtem el, jutottam is valameddig, de aztán elakadtam és idővel tanárhoz mentem

Azóta már nyelvvizsgám van és viszonylag beszélem is a nyelvet :-)

2017. jan. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én eddig a "Tanuljunk könnyen, gyorsan olaszul" könyv 2/3-ánál tartok. Nem olyan "színes", mint a mai nyelvkönyvek, viszont nagyon hatékonynak találom.

Mellette sok zenét hallgatok, dalszövegeket fordítok, néha filmet nézek, sőt, még szakirodalmat is olvasok néha:) Valamint voltam Olaszországban is, és nagyon jól tudtam használni a már megszerzett tudásom:)

Nekem eddig nem volt gondom, igaz, már beszélek két nyelven, ez az első, aminél nem vettem igénybe semmilyen tanári segítséget. Szerintem teljesen jól kivitelezhető.

2017. jan. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!