Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha fordítói pályára készülök,...

Ha fordítói pályára készülök, milyen nyelvet érdemes felvennem egyetemen?

Figyelt kérdés

Magyar-angolból indulok, emellett kötelező a dán első évben. Azt tudom, hogy rengetegen foglalkoznak fordítással angol nyelvről/nyelvre, abból nem biztos, hogy meg tudok majd élni. A németet nem tudom/nem akarom befogadni, nem tetszik. Az olaszra sem tudom, mekkora a kereslet/kínálat.. orosszal ugyanígy.


Nekem már annyi minden megfordult a fejemben, hogy nem látok ki a helyzetből. Dánnal érdemes foglalkozni? Ha a nyelv nem is, az ország nagyon vonz. Nemm szeretnék ott letelepedni örökre. Első szempont az, hogy itthon jól tudjak keresni fordítóként. Mit gondoltok? Miben van jövő?



2017. jan. 24. 13:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem az orosz egyre keresettebb, itthon kevesen beszélik. Én hollandul tanulok, arra is van kereslet. Esetleg francia, spanyol, bár ezek gyakoribbnak számítanak, de ha dánul tudsz, akkor simán elfér valamelyik mellé. Esetleg valami keleti, ha érdekel.
2017. jan. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A keleti nyelvek sem vonzanak. Az orosz nagyon tetszik, viszont valamiért nyugat felé jobban húzok. Nem szeretnék érzelmi alapú döntést hozni, azt választom, amire nő a kereslet és alacsony a kínálat. Köszönöm a válaszod. Te hol tanulsz?
2017. jan. 24. 14:01
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha a német nem tetszik, a dán sem feltétlen fog, mert hasonloan kemény, és szabályozott nyelv.

Az oroszra egyre nagyobb a kereslet, a dánra itthon annyira nem, de egyik ismerősöm pl kiköltözött már 4-5 éve, és jol keres.

2017. jan. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!