Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnám fejleszteni magam?

Hogyan tudnám fejleszteni magam?

Figyelt kérdés
Ötleteket várnék, szeptemberbe megyek esküvőre Amerikába rokonokhoz, akik egyáltalán nem beszélnek magyarul. Én olyan középfok fölött vagyok angolból (olvasni és azt értelmezni nagyon jól tudok), de szeretnék ott jól beszélni, és szeretném őket érteni is, mivel rajtam kívül nem lesz ott magyar. Szóval beszéd, hallás? És pont ez a kettő megy gyengén.
2017. febr. 4. 16:29
 1/2 anonim ***** válasza:

Oh, az amerikai angoltól ne félj. :)

Totálisan szlengül fognak beszélni, és tutira megérted.

Jártam Angliában, és Amerikában is. Angliában rettentően megszenvedtem, ott nagyon nehezen ment az értés, és a kifejezés is. Épp ezért én is nagyon féltem emiatt, amikor Amerikába utaztam, hogy "Uristnn, akkor ott hogy fogom magam megértetni?!". S lám, nagyon pozitív csalódás volt, pont emiatt. :)

Nézz sok amerikai sorozatot/filmet, azzal hozzászoksz a kifejezésekhez, és az értéshez.

2017. febr. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
vagy ha pl szeptemberig beszélnél velük párszor skype-on? picit hozzá tudnál szokni a beszédstílusukhoz. Amúgy én is eltöltöttem egy nyarat az USA-ban és a Brit angolhoz képest tényleg sokkal jobban érthető.
2017. febr. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!