Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnám fejleszteni az...

Hogyan tudnám fejleszteni az emelt szintű érettségire a szókincsem?

Figyelt kérdés
11. osztályos vagyok, szeretnék emelt szintű érettségit tenni majd idén májusban. Nézegettem az érettségi sorokat, a nyelvtan megy, de vannak olyan szavakat amelyeket egyszerűen még sehol sem láttam leírva. Hogyan tudnám ezeket fejleszteni? Sok angol sorozatot nézek magyar felirattal, illetve videojátékokat is angolul, de egy idő után már nem tud az ember úgy megtanulni szavakat, mint anno hogy whatever, vagy mint a pencil.

2016. szept. 2. 19:23
 1/1 anonim ***** válasza:

11. osztályos vagy, és idén érettségizel? :) Csak kérdezem, nekem kicsit fura :)


Ne magyar felirattal nézz angol sorozatokat, hanem angol felirattal. Elsősorban olyat, amit már láttál, hogy kizárólag a szavakra koncentrálhass. Minden sorozatot, filmet vagy animét, amit nagyon szeretsz, keresd be angol felirattal.

Emellett olvass sok angolul írt cikket, történetet, tartalomtól függetlenül (sportcikk, filmkritika, creepypastawiki, novella stb.)


És minden, de minden szót, amit nem ismersz, szótárazd ki. Minden hétre szótárazz ki 50-70 szót, amit folyamatosan tanulgatsz. Nagyon fontos, hogy a tökéletes memorizálás végett minden héten átfuss az előző hetek összes szavain, hogy átismételd azokat, nehogy elfelejtsd.

2016. szept. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!