Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Teljesen kezdo vagyok azt se...

Teljesen kezdo vagyok azt se tudom meg hogy hogyan is kezdjek hozza. Orosz ABC?

Figyelt kérdés

Szeretnem meg tanulni az orosz nyelvet mivel valamiert erdekesnek tartom. A kerdesem az volna elsoken hogy mennyire nehez? Illetve hogyan tanuljam meg az abc? Pl az oroszban van az a betu hogy:


Ж


Ennek a betunek a megfeleloje a zh . Hogyan tanuljam meg ezt az egeszet?


Ez mit jelent? Mar az elejen teljesen elakadtam mivel meg soha sem tanultam oroszt de erdekel. Angolul mar eleg jol tudok


2017. febr. 8. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Tanulj meg minden betűhöz egy állatott. Zs pl. zsíráf
2017. febr. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

YouTube-on biztosan vannak kezdő oroszos videók, vagy Facebookon a Привет! Sziasztok! csoportban is vannak elvétve kezdőknek szóló posztok, ugyanígy a Tanuljunk oroszul! nevű csoportban.


(Ж az angol fonetikai átírásban felel meg zh-nak, de zs-nek ejted)

2017. febr. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: П р и в е т!*
2017. febr. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Google-on beírod,hogy orosz ABC és ki fog adni egy csomó oldalt.

Nyugodtan írhatsz privátot is és segítek,ELTE-n vagyok orosz szakos :)

2017. febr. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én pár óra alatt tanultam meg úgy egy éve, de még mindig emlékszem rá, szerintem az oroszban ez a legkönnyebb rész. Utána jön a kiejtés, itt lehetnek gondjaid, mert náluk is van olyan "összeolvadás", mint nálunk. Például a дж kiejtése ugyanaz lesz, mint a magyar dzs. A сч pedig egy hosszú s-re hasonlít (bár hallottam már orosztól zs-nek is ejteni). Szóval van, hogy egymás mellé kerül két mássalhangzót, amit képtelenség lenne a szabálynak megfelelően így együtt kiejteni, ilyen esetben ott van valami turpisság, ezeket érdemes a betűk megtanulása után is kikeresni, hogy a szavak kiolvasása is menjen.


Amúgy van YouTube-on egy russianpod.com nevű csatorna, ott minden betű kiejtését elmagyarázzák, és megmutatják az írását is. Meg van videó a hangképzéshez is. Érdemes megnézni.

2017. febr. 9. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!