Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez a mondat miért nem present...

Ez a mondat miért nem present perfect?

Figyelt kérdés

A Cambridge nyelvkönyvben van egy példamondat a present perfect és a past simple összehasonlításánál.

Nem értem, hogy miért nem present perfect:

Where's my bike? It WAS outside the house, but it's not there now.

Szóval én úgy értelmezem, hogy az előbb még ott volt a bicikli, de most már nincs. Én a befejezett jelent használnám, mert köze van a jelenhez. Miért egyszerű múlt kell mégis ide?



2017. febr. 22. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:

"mert köze van a jelenhez" - nincs köze a jelenhez, Miért lenne.

akkor ott volt és kész


Amikor THEN akkor sima múlt.


Ezek pl. Perfectek mert egy időtartamot ölelnek fel ami a MOST-ig tart:

It is a good bike, and it's made me great service over the years.

I've always been a good girl.

2017. febr. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azokat a mondatokat, amikben ott van az időhatározó (pl. always), azokat értem, azokkal van gondom, ahol ezek nincsenek meg.

A példamondatnál maradva, ez miért nem helyes: It has been outside the house, but it's not there now. (Az én értelmezésén szerint a now miatt van köze a jelenhez. Gondolom, hogy rosszul értelmezem, csak nem tudom, miért.) Ebben kérnék valakitől segítséget.

2017. febr. 22. 18:36
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez két kijelentés nem egy. A now a másodikban van.


It has been outside the house,

but it's not there now.


It's been outside the house until now. - itt is egy időtartam ami a jelenig tart

2017. febr. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

It WAS outside the house THEN,

but it IS not there NOW.


Érthető már nyuszómuszó?

2017. febr. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Aha, így már más. Köszi.
2017. febr. 22. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!