Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet angolt tanulni...

Hogyan lehet angolt tanulni szinte a nulláról (6hónap alatt-középfokú)?

Figyelt kérdés

Nem megy az angol. Nagyon rossz vagyok angolból, ez részben a tanár részben pedig az én hibám is. Az a helyzet hogy az eddigi angolom általánosban annyi volt ,hogy bemutatkoztunk meg eltudtuk mondani , hogy milyen házban élünk. Azt hittem ,hogy ez nekem milyen könnyű stb. Egy idő után most jött a nagy döbbenet ,hogy én sz*rt nem tudok angolul. Tudok alap szavakat meg mondatokat de azon kívül semmit. 11.es vagyok . Intenzíven elkezdtem a szavakat tanulni de nem megy. Vagyis a szavakat megtudom tanulni de nem tudok mondatokat fordítani . Magyarán a nullán vagyok. Kérlek segítsetek ,mert nagyon úgy mond kétségbe estem. Angol tanarra nem telne mert nem vagyunk gazdagok. Kb ilyen szinten vagyok:

Nagyon sok szót nem tudok.

Amikor hallás utáni szövegértést csináljuk órán egyszerűen megvagyok lőve. Semmit nem értek abból amit mond és nagyon sokszor még a szavakat amiket kiejt sem értem.

A kiejtésem szörnyű

Leìrni sem tudom.

Elém raknak egy angol szöveget csak pislogok hogy mi ez.

Nem tudok levelet írni

Tényleg a nullán vagyok. Nagyon elszánt lettem a tanulással kapcsolatban.

Hogyan álljak neki? Mivel kezdjem? Leggyakoribb 1000 angol szó?

Vagy kezdjem a nyelvtannal?

De ha tudom a nyelvtant és nem tudom a szavakat akkor b*szhatom mert nem tudom össze rakni a mondatot.

Légyszíves segítsetek mert nagyon nem szeretnék megbukni érettségin. Itt van már a nyakamon. Minden időmet az angolra fogom szánni szerintetek így sikerülhet ? :(

17/F



2017. febr. 22. 20:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
39%
Nem.
2017. febr. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Az ilyen hozzaszolasokkal ne is faradjatok. Ezeknek a gyk-s trolloknak a kommentje nem ,hogy nullat de meg annyit sem er. Honnan veszed hogy nem sikerulne? Talan mar probaltad? Esetleg 8 altalanos bizonyitvanyod alapjan allitod ezt?
2017. febr. 22. 20:50
 3/16 A kérdező kommentje:
Tudod,hogy van ez. Nincs lehetetlen csak tehetetlen. Es szerintem 6 honap alatt eltudok jutni arra a szintre hogy ha nem is 5 ost de 2-3 ast elerjem az erettsegin ha ugy veszem hogy minden mas tantargybol 4-5os vagyok.
2017. febr. 22. 20:52
 4/16 anonim ***** válasza:
77%
A realitásról hallottál már?
2017. febr. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Igen kepzelt hallottam. Csak nem tudom hogy hol vannak az ervek ez mellett. Mire alapozod (vagy mire alapozzatok) hogy ez lehetetlen.
2017. febr. 23. 05:35
 6/16 anonim ***** válasza:

Egyrészt miért 6 hónap? Csak egy év múlva érettségizel.

Másrészt miért középfokú? A középszintű angol érettségin való 2-3-as nem éri el ezt a szintet.


Amúgy te is elég negatív vagy.

Te magad bizonygatod, hogy nem tudsz semmit.

Ha arról van szó, hogy miért nem tanulod meg stabilra a szavakat, akkor azt mondod, úgysem tudsz egy mondatot összerakni. Ha arról, hogy miért nem fekszel rá a nyelvtanra, akkor meg azt, hogy szavak nélkül úgysem tudod használni.


Nyilván egyensúlyra kell törekedni.

És ki sem tudod kerülni az idegen nyelvi szövegeket, ha akarod, akkor sem.


1. Szavakat alaposan megtanulni, ez az alap.

2. Nyelvtanhoz rengeteg összefoglaló van, a legjobb talán az, ha annak a tankönyvnek a nyelvtani részeit ismétled, amiből tanultok + nézel hozzá kiegészítéseket akár a neten.

3. Szövegértést nagyon könnyen fejleszthetsz: először olyan youtube zenei videókat ajánlok, ahol ki van írva a szöveg. Ha már jobban haladsz, akkor áttérhetsz a feliratos filmekre is:) Ha sok szöveget hallgatsz angolul, a kiejtésed is javul majd.


DE! Tényleg légy reális! 6 hónap alatt a nulláról középfokra, az csak úgy lehetséges, ha van időd arra, hogy CSAK azzal foglalkozol, és érzéked is van hozzá!

2017. febr. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Igaz, az érettségis szint nem középfok.

Amúgy felmész az Oktatási Hivatal, vagy nem tudom, hogy hívják most honlapjára, leszeded az elmúlt tíz év tesztjeit és elkezded töltögetni. Ha csak érettségire kell felkészülni, akkor elég lesz, legalább rutint szerzel a feladattípusokban való eligazodásban.

Szóbelire meg lehet kapni felkészítő könyveket.

2017. febr. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Hát, nem 1000 szó inkább úgy 10 ezer környékén.
2017. febr. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Amugy nem allok negativan hozza csak mivel nem volt rendes angol oktatasban reszem nem talaltam meg az emlitett egyensulyt . 1 evem van ra az igah de meg ott van az angol mellett 6 tantargy
2017. febr. 23. 17:58
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem amúgy mégis a magántanár lenne a legjobb, az el tud magyarázni neked mindent, amit nem értesz... oké, neten is megtaláhatod ezeket, de én magamról tudom, hogy ami gimiben nem ment, arra nem nagyon volt motivációm tanulni. Egy angol magántanár nem feltétlenül drága, pl. nézz körül a városodban, online, hogy kik milyen áron kínálnak korrepetálást. Angol szakos egyetemisták pl. általában olcsóbbak, 1000-1500 ft körül kérnek egy óráért, ami nem olyan sok, ha hetente pl. kétszer jársz. Mi sem vagyunk gazdagok, én két éve matek érettségi előtt pl. csak hetente egyszer jártam külön matekra, de már az is rengeteget segített, hogy megírjam az érettségit, ami pár pont híján négyes lett volna. Pedig világ életemben szar voltam matekból.
2017. febr. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!