Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért nem tudok beszélni angolul?

Miért nem tudok beszélni angolul?

Figyelt kérdés
Most vagyok másodikos egy gimiben, kitűnő vagyok angolból, a tanárom is ügyesnek lát, viszont én magamban úgy érzem hogy még az alapfokot sem közelítem meg, ha megszólalok csak hablatyolok itt össze vissza és majd a távol jövőben Amerikában szeretnék élni de félek hogy a nyelvet sosem fogom megtanulni társalgási szinten, szoktam filmet nézni angolul,nagyjából meg is értem, de beszélni nem tudok... Menjek esetleg angoltanárhoz különórára vagy mit csináljak? Annyira elvagyok keseredve már...
2017. febr. 27. 20:50
 1/9 anonim ***** válasza:
32%

Azért érzed azt, hogy még alapfokon sem tudsz angolul, mert tényleg nem tudsz.

Amit iskolában tanítanak, az nem elég. Szerintem ahhoz, hogy rendesen megtanulj beszélni, kell egy közeli anyanyelvű ismerős akivel rengeteget tudnál kommunikálni.

Az anyanyelvi szint meg olyan messze van, hogy ha most kiköltöznél angliába, amerikába, még 10-15 év mulva is megmondja egy anyanyelvű 1km-ről, hogy tört angolt beszélsz.

A magántanár első lépésnek jó ötlet.

2017. febr. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10%
Persze nullozzatok le az igazságért. Megnézném ha valaki 10 év alatt megtanulna anyanyelvi szinten angolul. Meghajlok előtte. Ja bocs, ismerek több olyat is aki már angol földön született és mégis van tört akcentusa mert az otthoni nyelve a szülei nyelve.
2017. febr. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
mert pinyó vagy
2017. febr. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értelmeset ha lehet, köszike.
2017. febr. 27. 23:08
 5/9 anonim ***** válasza:
Lehet hogy túl szégyenlős vagy?
2017. febr. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

Azért nem tudsz beszélni mert az iskolában ezt nem tanítják és csodák csodájára a diákok nem is tudják!


Szóval nyelvvizsgán olyan dolgokat várnak el a diákoktól amit nem is tanultak.


Keress egy tanárt aki módszeresen megtanít beszélni. Olyat keress aki kiad egy témát amiből előre fel kell készülni és utána még beszélget veled egy kicsit kötetlenül is a témáról.


Az elején keserves lesz de aztán belejössz. Amerika miatt meg ne aggódj mert vannak akik úgy mennek oda hogy semmit sem tudnak aztán fél év alatt folyékonyan beszélnek angolul.

2017. febr. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6 folyt.


Ja és ez a beszélgetős óra sokkal jobb kis csoportokban (3-4 ember) mint egyedül.


Meg úgy olcsóbb is

2017. febr. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Mer nyuszkó vagy !
2017. febr. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
7-es szerintem csoportban nem épp minden esetben jobb ha többen vannak lehet valaki kimarad meg azert egyedul jobban át tudjátok beszelni a hibákat kezdetnek ez sokkal jobb mint csoportban. Nem mellesleg könnyebb megszólalni 1 ember előtt mint 3-4 előtt
2017. júl. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!