Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak angol szavakat...

Hogyan tanuljak angol szavakat úgy hogy ne felejtsem el őket?

Figyelt kérdés
Az a baj hogy mikor szavakat tanulok lefordítom és megjegyzem őket de aztán hamar el is felejtem, nemcsak a szó magyar megfelelőjét de azt is hogy mi volt az a szó amit lefordítottam. Hogyan tudnám megtanulni ezeket a szavakat és beépíteni a szókincsembe?
2014. júl. 23. 12:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne szavakat magolj, hanem olvass és hallgass sok angolt. Úgy ragad meg.
2014. júl. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Olvass sokat és nézd a szavak definícióját egynyelvű szótárban. A szó egyetlen adott jelentése esetén is változhat a magyar fordítás, ha egy picit más kontextusba kerül. A jelentéstartalom lényegesebb, mint az éppen megfelelő fordítás. Ha tudod, akkor társítsd valamihez az adott szót vagy kifejezést, úgy könnyebben megmarad.
2014. júl. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az olvasás tényleg jó meg ha mondatod alkotsz az újonnan megtanult szóval de mind emellett

van egy jó szótanuló online oldal be kell regisztrálni vagy facebookkal is beléphetsz :)


[link]


ELŐSZÖR BONYOLULTNAK TŰNHET DE NEM AZ :)


Megtörtént a regisztráció.

Keress egy olyan fület hogy create


Itt tudod begépelni azokat a szavakat amiket megszeretnél tanulni :) legalább addig is rögződik amíg beírod :)

Javaslom 40-50 szónál többet ne írj egy ily set-be (alul tudsz hozzá adni új mezőket) hanem mentsd el és kezdj egy új set-et ( megint menj rá hogy creat és így tudsz újat kezdeni)....így ilyen 50-60 szavas szettekben tudod őket tanulni ismételni később és ha megadod a nevét a szetteknek akkor nyomon tudod őket követni hogy melyikbe milyen szavak találhatók :) tehát ezek a szavakat ezen az oldalon mindig megtalálod az általad létrehozott szettekben amiket ha akarsz kombinálhatsz is ..... :) ezért is nagyon jó és mert szinte játszva tanulod szavakat/kifejezéseket nem is kell megerőltetned magad .....

Ja meg még annyi hogy mindig első oszlopba gépeld az angolt és válaszd is ki hogy angol a másik oszlopba meg a magyart és azt is ki kell választani.


Na a tanulása hogy működik :


ki választod a szettet amelyiket tanulni akarod és akkor ezután a "study" fülnél van négy lehetőséged cards .... learn.... test .... speller....(én a cards-ot nem igazán használtam) én mindig úgy csináltam hogy a spellerrel kezdetem hiszen ez megtanítja a kiejtést és a leírást és közben rögződik is egy kicsit szó ( addig csináld míg el nem fogy a szó ... egy adott szót addig fog felhozni amíg kétszer helyesen be nem írod...... ha beírta egyszer helyesen és később jön a szó elrontod akkor azt úgy veszi hogy egyszer sem tudtad jól a szót (mutatja is ilyen kis kék bigyókkal ha az oldalon leszel és csinálod megérted most bonyolultnak tűnik)...... ne add fel nagyon hasznos dolog..... amikor kész vagy a spellerrel tehát nem maradt több szó ..... akkor gyerünk a learn-re ..... oldalt látsz opciókat pipáld ki azt a fület hogy speak text azt fogja kiírni hogy ezt a nyelvet vagy is magyart nem beszéli de az minket úgy sem érdekel mert az angolt azt beszéli :) bal oldalt a kék mezőben azt jelzi mennyi szó maradt hátra a pirosba teszi a helyteleneket amit a végén újra kezd és ami a zöld be került az többé nem kérdi mert tudod megtanultad :) mikor végeztél a learnel jöhetnek a játékok azt a game fülnél látod. A két játék scatter és space race jó játékok :D lekötnek és rögzíti a szavakat.Legvégül csinálj egy tesztet ha szeretnél. Azt pedig a study fülnél találod ...:) oldalt a Question Types nál csak a written maradjon pipa így mindig be kell írnod a szavakat :D a Start With nél pedig be tudod állítani hogy magyarul vagy angolul kérdezze csináld meg mind kettővel :D !!!!!

:) Szánj rá egy napot és ismerd meg nézz meg mindent rajta :)


Hidd el nagyon jó oldal nem töltöttem volna ennyi időt a leírásával ha nem bíznék benne :) Rengeteg szót meg tanultam rajta keresztül és nem is felejtem el őket úgy mintha magoltam volna :D Tehát hasznos oldal.....

Sok sikert ha bármi nem megy nem érted akkor csak írj nyugodtan.

2014. júl. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi:)
2014. júl. 23. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!