Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A francia vagy a spanyol...

A francia vagy a spanyol nyelvet érdemesebb megtanulni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy egyáltalán nem tudok dönteni a a két nyelv között, és jövőre megyek gimnáziumba, úgyhogy muszáj lesz választanom. Szerintetek melyiket tanuljam? Akinek van ötlete kérem írja le! Köszönöm. :)

2017. márc. 1. 18:35
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Ezek közül egyértelműen a francia. Az Unió 2. munkanyelve, de a diplomácia, divat és gasztronómia jelentős nyelve is. Szinte minden kontinensen van olyan ország, ahol hivatalos nyelv. Belgium, Luxemburg, Franciaország, Kanada pl. A spanyolt többen beszélik, de kik ? Főleg a foci és szappanoperák nyelve. Beszélői jelentős része csóró latin amcsi munkás, mexikói drogkereskedő.
2017. márc. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
Zoro is spanyol volt.
2017. márc. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

Francia nyelv, ez hasznos lesz számodra munkavállalás szempotjából, főleg ha már az angolt is tanultad, tanulod.

A spanyol is szép de nem igazán lesz hasznod belőle.

2017. márc. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Pedig elég különböző a két nyelv, a két kultúra és a két kultúra ahhoz, hogy az egyiket közelebb érezd magadhoz. Azt tanuld, ami jobban tetszik, mert az őszinte, szívből jövő motiváció rengeteget számít.


A francia javára írható dolgokat már többen említették: Európában elég sokfelé beszélik, és az egykori gyarmatoknak "hála" Európán kívül is sokan tanulják / beszélik.

Másrészről a fél világ anyanyelve a spanyol. (Főként, ha az első nyelved az angol, egy angol-spanyol párosítással kb. bárhol meg tudod értetni magad a világon.)


Nekem a spanyol jobban tetszik, szerintem könnyebb is és kedvesebbek az emberek (mint közösség, mert személy szerint persze mindenhol élnek kedves emberek:))

2017. márc. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

Amikor én választottam 2. nyelvet én is nagy dilemmában voltam.

Végül a franciát cálasztottam és nem bántam meg, imádom.

Csak a legelején volt nehezebb dolgom, mint a spanyolos osztálytársaimnak a kiejtés miatt, de kb. 1 hónap alatt megszoktam. A nyelvtan pedig "ránézésre" ugyanolyan nehéznek tűnik.

Ha hasznosságot nézünk egyértelműen a franciát ajánlom.

2017. márc. 1. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
31%

Francia

Hasznosabb és azt már csak zárójelben jegyzem meg, hogy a legszebb nyelv a világon.

2017. márc. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
46%
Az a röfögés??
2017. márc. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, remélem jól fogok majd dönteni. :) szerencsére még van egy kis időm átgondolni.

Amúgy az első nyelvem angol, amit kb. 5 éve tanulok már, és emellé szeretnék második nyelvnek vagy spanyolt vagy franciát. (Ezt azért írom mert még nem említettem, és hogy elkerüljük a félreértéseket)

2017. márc. 1. 22:14
 9/10 anonim válasza:
75%

Nagyon sokan kedvelik a franciát az elterjedt, popolárisabb nyelv. Viszont a spanyol nyelvről sok negatív kritikát olvastam, hiszen a legtöbb ember csak úgy tudd róla tájékozni, hogy leszűri a szappanoperák stílusát és világát de ehhez nagyon elhagyandó részét mutatja be a társadalmának mert ennél sokszínűbb. Ugyanakkor fontos az a adat is, hogy a francia nyelvet beszélők száma 78millió míg a spanyol nyelvet 322m ember beszéli. A franciai és a spanyol középiskolákban/egyetemekben másodnyelvként a szomszédos nyelv (franciák spanyolt, spanyolok fr.) nagyjából 40% tanulnak, így a fiatalabb társadalom megérti egymást mivel az oktatás színvonala jelentősen eltér a mi oktatásunkhoz képest.


Én mindenesetre a spanyol nyelvet tanácsolnám, egyrészt az egyik legkönnyebb nyelv így könnyebb vele dolgozni a gimnázium mert nagyon sok tanulni való lesz, akár felsőfokig is ellehet jutni, a franciák beszélik és az Amerikai kontinensen is jelentős meghatározó idegen nyelve.


És igen fontos jelentősége van ezeknek a kultúráknak, üzleti világnak is. Ostoba dolog lenne különbséget tenni, mindkettő meghatározó az EUban és a világon így az ilyesfajta érvelés ignoráns.

2017. márc. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a spanyol könnyebb, esetleg könnyebb vele dolgozni, de nem mindegy, hogy hol. Amerikában esetleg. De itt nem. Alig van valamire való spanyolos munka, míg franciás álláshirdetésbe naponta futok bele. (fordító vagyok)

Egyébként mindkettő tetszik nekem is, valószínűleg az alapján választanék, hogy mire szeretném a későbbiekben használni.

2017. márc. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!