Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nuovo progetto italiano című...

Nuovo progetto italiano című könyvről vélemény?

Figyelt kérdés
Jövőre fogok elkezdeni olaszt tanulni ebből a könyvből (kilencedikes leszek). Sok mindent hallottam róla, legtöbbször azt, hogy nagyon nyelvtan központú. Én inkább a beszéddel foglalkoznék, nem érdekel a nyelvvizsga, csak az, hogy kommunikálni tudjak az ott élőkkel. Ti mit javaslatok, elég ez a könyv vagy érdemes valami mást is megvenni kiegészítésképpen?

2017. márc. 1. 21:46
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Mi is abból tanulunk, és eddig tényleg úgy tűnik, hogy a nyelvtani részek vannak túlerőben.

Mondjuk ez tanáron is múlik, hogy 100%-osan könyv szerint halad, vagy sem.

Biztos, hogy nyelvtanozás mellett beszélgetni is fogtok.

Meg az sem mindegy, hogy kéttannyelvűbe mész, vagy második nyelvként tanulod.

2017. márc. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Véleményem szerint a legjobb olasz tankönyv a jelenlegi felhozatalban. Én egyáltalán nem éreztem nyelvtanközpontúnak, mi elég széleskörűen tudtuk használni. Igaz, én kéttannyelvűbe jártam, így volt is rá kellő idő.
2017. márc. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%

Én ezekből a könyvekből tanultam meg önállóan: Dr. Király Rudolf: Tanuljunk könnyen gyorsan olaszul; Móricz György olasz nyelvtan I.-II.


Számomra a nuovo progetto italiano teljesen használhatatlan, pénz kidobás. Nem mond újat, sőt nagyon keveset! Nagyon kevés az információ és a nyelvtan!


A nyelvtan az alapja mindennek! Főleg a négy kötőmódot kell nagyon begyakorolni! És az Öt múlt időt! A feltételes módokat. A rengeteg rendhagyó ragozást! Nyelvtan nélkül semmire sem fogsz menni.

2017. márc. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Igazából van egy rokonunk aki Olaszországban él és ő mondta, hogy a legtöbb anyanyelvű sincs tisztában rendesen a nyelvtannal. Meg én sem érek semmit ha bevágom a nyelvtani szabályokat, de nem merek megszólalni.
2017. márc. 2. 06:58
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

A kint élő rokonod jól mondta. Tény,hogy nagyon fontos a nyelvtani alap. De ,mint barhol a világban ( nagyon sok magyar sajnos a saját anyanyelvének helyesírásával sincs tisztában...) az olaszok nagy része nem tudja rendesen a kötőmódot(congiuntivo). Ettől független te törekedj a lehető legjobban elsajátítani,begyakorolni. Akár nyelvtsnilag tökéletesen,akár hibásan beszélsz,hidd el ők ezt nagyra értékelik.

Szerintem neked is mosolyt csal az arcodra és egyfajta jóleső érzést vált ki belőled ha egy külföldit hallasz magyarul próbálkozni :)


Egyébkén a Progetto Italiano egy nagyon jó könyv. Én is abból tanultam. És ha a tanárod lesz olyan jófej mint az enyém , akkor a rengeteg Progettohoz beszerezhető dvd-kkel még szórakoztatóbbá tudja tenni a tanulást. Egyébként youtube-on találsz is ilyen videókat :)

2017. márc. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%

Dvd-vel*

Bocsi a sok elírásért ( telefon...)


Itt egy példavideo: [link]

2017. márc. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%

Valóban így van hogy az olaszok sem értik sokszor mit mondanak de azt javaslom hogy te ne legyél olyan

Inkább feküdj rá egy kicsit a nyelvtanra és nem fog hátrányodra válni

Az olaszok hálásak azért hogy szépen beszéled a nyelvüket

Anyanyelvi környezetben nagyon sok dolgot meg fogsz tanulni viszont a velejárója hogy a hibás fordulatokat is

A kettő között találd meg az utat egyébként jól értek olaszul ha gondolod írj :-)

2017. márc. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez egy teljesen jó könyv, ezerszer jobb mint a giro d'italia, na az vmilyen nagyon tré. Annyira durván nem nyelvtanközpontú, viszont ha azokat megtanulod rendesen akkor nem lesz problémád a nyelvtannal. A kommunikáció fejlesztéséhez vannak külön könyvek, de talán többet számít a tanár munkája, az hogy mennyit beszéltet titeket. Más jó olasz nyelvkönyv még amúgy az Espresso. Szerintem kezdetnek jó lesz a progetto, nem kell mellé más könyv, viszont ami fontos, hogy minél többet olvass, hallgas zenét, nézz filmet majd olaszul, rengeteg segít.


Lehet amúgy a nyelvtant anélkül is elsajátítani, hogy nem tanulod konkrétan, hanem majd egyénileg felfedezed mi-miért van, de ez nagyon sok idő lenne. Nem célravezetőbb ha megtanulsz pár szabályszerűséget, minthogy az egészet egy nagy puzzleként raknád össze? :)

2017. ápr. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2017. ápr. 29. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!