Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nehéz az Orosz nyelv? Valaki...

Nehéz az Orosz nyelv? Valaki tud oroszul?

Figyelt kérdés
beszéltem egy lánnyal aki orosz állítólag megírti amit írok vagyis amit a google fordító ír XD de amit ő kérdez tőlem azt nem fordítja le rendesen...nyilván mert a nem ér semmit...de esetleg valami alap dolokra gondoltam ..hogy vagy? mit csinálsz ? nem folyékonyan beszélni.
2017. márc. 5. 23:16
 1/3 anonim ***** válasza:
hat az orosz zeneszek tok jok :D
2017. márc. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Olyan mint a német, ha azt ismered, tudod kb. mire számíthatsz. Főnév-, melléknévvégződések deklinálódnak, tehát nem egyszerű. Millió a szabály, milliárd a kivétel a szabályok alól. Az írást hamar megszokhatod, az nem nagy ügy. Az orosz is egy cifrább nyelv, a magyar szintúgy. Ha a fordítóprogram angolon keresztül fordít, (mert úgy szokott,) az már dupla hibalehetőség. Gyakorlatilag ez így 2017-ben még nem működik, totális zagyvaságok jönnek ki, mire a szöveg oroszból magyarrá lesz. Viszont az adott nyelvekről az angolra már viszonylag elfogadhatóan működik a fordítás. Valamennyire nyilván tudtok angolul, jobban jártok, ha az angolig fordítjátok le, amit akartok, azt abból már magatok sütitek ki emberi logikával, mit akarhat a másik. A tőprimitív angol szövegből az oroszt vagy a magyart nyelvtani helyességgel visszaépíteni nem igazán lehet.


Mert az lesz, hogy a macska krikszkraksz kergeti a szép kutyát, aki holnap feleségül vette a férjet az ablakok. Miközben azt kellett volna fordítani, hogy kinéztem, és láttam, ahogy a gyönyörű menyasszony macskáját kergeti a szomszéd lüke kutyája. Merthogy az angolban elvesztek a főnévi esetragok, hogy ki, mit csinált, meg ezer más elveszik.


Hogy vagy? Mit csinálsz? = Kák gyélá? Sto tî gyélájes?

Na várjál, ezt így le ne írd neki magyar fonetikával, inkább valahogy így: Kak dela? Chto ty delajesh?


Privjet! - Szia!

Chto ty ljubish delat'? - Mit szeretsz csinálni?

Kakuju muziku ty ljubish slushat'? - Milyen zenét hallgatsz?

Prijatno poznakomit'sja! - Örülök, hogy megismerhettelek.

Poka! (Elköszönés)


Én se tudok ám oroszul, de azért valamennyit még igen.

2017. márc. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Vot prevkat zavet
2017. márc. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!