Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy van az, hogy aki idegen...

Hogy van az, hogy aki idegen nyelvet tanul az nem felejti el idővel a szavakat amit tanult?

Figyelt kérdés

#cycyc
2017. márc. 15. 20:59
 1/3 anonim ***** válasza:
61%

Ugyanúgy elfelejti azokat, amiket nem használ.

Pl. a testvérem 10 éve már kint van Floridában. Tanusíthatom, hogy tökéletesen beszélt magyarul, akcentus nélkül, és nagyon választékosan. Most pedig hallom, hogy akcentusa van, néha nem jutnak eszébe szavak, sőt már néha nyelvtanilag is hibás.


Ez azért van, mert csak akkor használja a magyar nyelvet, amikor a családdal beszélget. Azonban ez csak heti 1-2 óra. Utána mindent csak angolul lát/hall. Nem használja, így hát elfelejti.

2017. márc. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
59%
Amire nincs szüksége, elfelejti. Amit napi szinten használ, az minden nap ismétlődik, bevésődik.
2017. márc. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Részben ellentmondó tapasztalatim vannak, mint az 1-es választolónak, részben azonosak.

Egyrészt nekem is van külföldön élő ismerősöm, aki elég komoly akcentust szedett fel már 5 év alatt is, és tényleg keresgéli a szavakat:S

De olyan ismerősöm is van, aki 50 évvel korábbi iskolában szerzett angoltudásával elboldogult egy amerikaival, amikor úgy adódott, hogy életében talán először meg kellett szólalnia angolul:) Bár ez nyilván extrém példa, de a saját szememmel láttam:)

Másrészt én kb. a 90-es években tanultam változatos intenzitással angolt, és aktívan évente 1-2 alkalommal van csak alkalmam használni (olvasni, zenét hallgatni, filmet nézni persze szoktam, de nem kifejezetten szinten tartási célból, csak ha úgy adódik). Valahogy mégis sikerült egy olyan tudást megszerezni, hogy ha álmomból keltenének fel, akkor is gondolkodás nélkül, folyékonyan tudok beszélni - szerintem részben azért, mert régen huzamosabb ideig sokat foglalkoztam vele, részben pedig a nyelv, ha passzívan is, de szinte minden nap megjelenik az életemben (ha más miatt nem, egy netes cikk vagy egy zeneszám miatt)

2017. márc. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!