Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit mondjak a szüleimnek?

Mit mondjak a szüleimnek?

Figyelt kérdés

8 évig tanultam franciát.

Most magántanárral tanulok,több-kevesebb sikerrel.

De nem igazán van motivációm, pedig kéne, hogy legyen.

A szüleim azt szeretnék, hogy minnél előbb levizsgázzak, hogy biztosan meglegyen 2020ra a 2 középfokú.

De én egyszerűen úgy érzem, hogy összeroppanok.

Minnél jobban, gyorsabban meg kell csinálnom, mert úgy érzem, hogy anyagilag kihasználom őket.

De én félek, rettegek, hogy nem fog sikerülni.

Nem érzem felkészülve rá magam, nincs is igazán kedvem, megnézek egy feladatsort és azt látom, hogy baromi nehéz.

De kell az a nyelvvizsga.

Abba is akarom hagyni, mert nem szeretem, de foglalkoznom kell vele, mert kell a nyelvvizsga.

Más is van ilyen helyzetben? Mit tegyek?



2017. márc. 25. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Ezt> You both sux!
2017. márc. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól is függ, milyen szinten vagy.

Ha már nem választ el sok a középfoktól, akkor legfeljebb "lazíts" egy kicsit (ha a tanár miatt is stresszelsz, akkor esetleg válts tanárt), aztán feszülj neki újra.

Ha nincs lényegében használható tudásod, akkor válassz egy olyan nyelvet, amit szeretsz. Ha nem valami egzotikus nyelvről van szó, az alapokat magad is meg tudod tanulni, nem kell az első szótól tanárra költeni a pénzt.

2017. márc. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Amint írtam is, 8 évet tanultam franciát. Az alapok megvannak, csak mégis úgy érzem, hogy túl keveset tudok.

A feladatsoroknak a nagy részét nem értem, nem érzem felkészülve magam.

Ha abbahagyom akkor elfelejtem, ha nem, akkor körülbelül még egy év, amit bele kell fektetni. Nem tudom, hogy megengedhetjük-e magunknak.

2017. márc. 26. 10:50
 4/4 anonim ***** válasza:

Én 8 évig tanultam németet, le is érettségiztem belőle, mégis már akkor jobban tudtam beszélni olaszul (amit akkor még csak 1 éve, autodidakta módon tanultam), mert szerettem. Szerintem tanulhatsz 10-20évig is valamit, ha nem szereted,nem érdekel, akkor úgysem fog úgy menni,ahogy annyi idő után annak illő lenne.

Én azt mondom, tarts egy kis szünetet és tényleg, lazíts. Aztán fuss neki újra. Esetleg válassz olyan nyelvet,ami valóban tetszik , és szívesen tanulnál. Pl. olasz-spanyol,ezek a franciához is közel állnak. De semmiképp se készítsd ki magad a szüleid nyomása miatt. Gondolom,hogy csak neked akarnak jót,de nekik is észre kéne venniük,hogy nagy rajtad a nyomás.

"De kell az a nyelvvizsga" Ehhez meg csak annyit, hogy hiába van papírod, ha nem beszéled jól a nyelvet, akkor felesleges. Értem ,hogy sok helyre kell a papír,de a legtöbb helyre tudás is...

2017. márc. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!