Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire reális ez az elképzel...

Mennyire reális ez az elképzelés? (Nyelvvizsga)

Figyelt kérdés

Az ősszel szeretnék emelt szintű érettségit tenni angolból illetve a nyelvvizsga is tervben van, hiszen nagyjából hasonló szint a kettő. Az önálló beszéd, társalgás a legproblémásabb, a többi dologgal (nyelvtan, hallásértés, nyelvhelyessèg, íráskészsèg, szókincs) jól állok, de nyilván rágyúrnèk a vizsgák előtt. A nyáron (kb. 2 hónap) szeretnèk elutazni angol nyelvterületre egy program keretein belül, ez több szempontból is vonz (nyilván szuper élmèny, kaland, tapasztalat), de azt gondolnám, hogy a speakingemre is jó hatással lenne. Közben pedig tudnék készülni az írásbelikre is. Szerintetek ez így mennyire lenne eredmènyes?

Jobban megérnè itthon elmenni egy nyelvvizsgára felkészítő tanfolyamra és célirányosan készülni? Nézegettem angol tanfolyamokat is, de mèg az 1-2 hetes kurzusok is nagyon drágák (maga az oktatás miatt, +szállás, +ellátás,valamint sok kurzus kirándulást is tartalmaz) és nem hinném, hogy annyira nagyon hasznosak vagy eredményesek lennének. Ti mit gondoltok?


2017. márc. 26. 13:01
 1/1 anonim ***** válasza:
Hát emelt érettségin meg középszintű nyelvvizsgán (vagy felsőfokún, nem tudom, melyikre szeretnél menni) olyan témák vannak, amik nem biztos, hogy szóba kerülnek akkor sem, ha külföldön vagy. Angliában tök jól meg lehet tanulni a beszédkészséget, hogy ne félj megszólalni meg ilyenek, szóval ebből a szempontból nem rossz ötlet. De gondolom nem a globális felmelegedés megoldásáról meg a halálbüntetés jogosságáról akarsz beszélgetni ott a többiekkel, emelt érettségin meg hasonló, nehezebb témák vannak. Én amúgy sem tanfolyamra nem mentem, sem külföldre, miután megcsináltam a középszintűt előrehozottan, egyszerűen angolul olvastam mindent, angolul néztem mindent stb., illetve olvasgattam az 1000 kérdés 1000 válasz c. könyvet, de ezt is csak azért, hogy a nehezebb témákról legyen fogalmam. Simán ötös lett, még egy felsőfokút is összehoztam utolsó évben. Szóval: nem tartom rossz ötletnek a kiutazást, de számíts arra, hogy önmagában ez nem elég szóbeli felkészülésre.
2017. márc. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!