Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehet felsőfokú nyelvvizs...

Hogy lehet felsőfokú nyelvvizsgán jó levelet írni?

Figyelt kérdés
Két írásbelin buktam meg eddig, mindkétszer a levél miatt. Az angoltanárom szerint pedig tök jókat írok, de nyelvvizsgán eddig egyszer 47%-ot, egyszer pedig 49%-ot adtak rájuk és fogalmam sincs, mi lehet az oka. Elkülönítem a bekezdéseket, van eleje és vége a szövegnek, használok kötőszavakat, kifejezéseket, nem ismétlem a szavakat és mindig figyelmesen el is olvasom a feladatot, hogy arra reagáljak. A nyelvtanom nem mindig tökéletes, de csak amiatt ennyi pontot nem vonhatnak le. Van bárkinek valamilyen ötlete, hogy mit csinálhatnék jobban?
2017. márc. 30. 13:11
 1/4 anonim válasza:
Cseréld le az angoltanárod.
2017. márc. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Melyik vizsgára mész? Origón eleg a min.40% a leggyengébb készségen.
2017. márc. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Társalkodó. Elvileg itt is elég a 40%, csak azért jelentősen lehúzza a szövegértés eredményét és így mindig pár százalékkal lemaradok összességében a 60%-ról. Meg egyébként az a legfurcsább, hogy erre gyakorlunk legtöbbet kezdettől fogva és mindig ez sikerül a legrosszabbul.
2017. márc. 30. 17:31
 4/4 anonim ***** válasza:
Esetleg el tudnád küldeni a leveledet? Úgy meg tudnám mondani, hogy szerintem mi a probléma.
2017. márc. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!