Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Telc szóbelire és Origó...

Telc szóbelire és Origó írásbelire ugye kapok pontot a felvételinél?

Figyelt kérdés
Korábban a Telcnél csináltam a német középfokú szóbelimet, szombaton pedig az Origónál írásbelizek ugyanúgy középfokon németből. A felvételi eljárásban ugye erre a kettőre megkapom a középfokú nyelvvizsgára járó 28 pontot?

2017. márc. 30. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem mivel nem kapsz érte nyelvvizsga-bizonyítványt. A szabályzat szerint komplex nyelvvizsgáért jár a pluszpont, neked pedig akkor lesz komplex nyelvvizsgád, ha a szóbelit és az írásbelit is teljesíted ugyanabból a típusú nyelvvizsgából.
2017. márc. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az oktatási hivatal honlapján ez áll:

"FIGYELEM!


A FELVÉTELI ELJÁRÁSBAN KOMPLEX IGAZOLÁSRA NINCS SZÜKSÉG:


Amennyiben azonos nyelven, azonos szinten általános nyelvi államilag elismert nyelvvizsgát szerzett a vizsgázó

(még akkor is, ha a vizsgákat különböző nyelvvizsga-központokban tette le), írásbeli és szóbeli nyelvvizsgája

együttesen komplex nyelvvizsgának minősül."

Én ezt úgy értelmezem, hogy külön nyelvvizsga központokban elvégzett írásbeli és szóbeli vizsga is komplexnek számít, amiről lehe igazolást is szerezni, de ez nem kell a felvételihez. Ezt is írja:

"A szóbeli és írásbeli típusú vizsgabizonyítványok együttesen a komplex nyelvtudást igazoló vizsgabizonyítvánnyal lehetnek egyenértékűek, függetlenül a két vizsgacselekmény között eltelt időtől és a vizsga helyéül szolgáló vizsgaközponttól."

Félreértelmezem?

2017. márc. 30. 23:05
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen megkapod... én az angol középfokú és német felsőkú nyelvvizsgámat is két különböző nyelvvizsgatípusból csináltam (szóbeli origo írásbeli pannon)! Hajrá!! Sok Sikert! Remelém sikerül :)
2017. márc. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ és a jókívánságot is :)
2017. márc. 30. 23:39
 5/5 Milla80 ***** válasza:
Ez olasz nyelv eseten is igy van? Egyik TELC masik ORIGO?
2017. máj. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!