Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német hallásértést hogyan...

Német hallásértést hogyan tudom a leggyorsabban javitani?

Figyelt kérdés

fel eve tanulok nemetet, az elott egyatalan nem tanultam. most viszont ott tartok hogy kb alapfokon beszelem a nyelvet, de ha lehet inkabb itt is az irasos format valasztom. sajnos a beszedben megijedek vagy nemtudom es hulyeseget mondok meggondolatlanul. a hallasertesrol meg annyit h sokkal rosszabul megy mint az olvasas megertese, de nem igazan tuddom miert :/ talan az a baj h hallas kozben ha nem ertek egy szot a mondatbol akkor elkezdem kilogikazni h mit jelenthet, csak kozben a beszelo ugye nem all meg igy sok mindenrol "lemaradok" vagy hogy mondjam :/ sok okbol fejlesztenek kellene ezen mert a nemet anyanyelvu tanarnal elege beegtem multkor +1honap mulva felmerot irok +2honap mulva szobeli "vizsga" :/

barmi tipp azoktol akik hasonlo helyzetben voltak?

elore is koszonom!



2017. ápr. 2. 01:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyszerű mesékkel kell kezdeni és szépen fokozatosan "felépíteni" a megértést. Ha már jobban megy, nézheted a kedvenc sorozataidat/filmjeidet németül, amiket már úgyis kívülről fújsz magyarul. De az is sokat segíthet, ha csak háttérzajként is, de napközben megy mondjuk egy német tv csatorna a tv-ben vagy rádió, akármi.
2017. ápr. 2. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azzal van a baj hogy a német hülye nyelv , és nagyon hadarnak , és mire felfognád mivan , már a 3. mondatát mondja :D

Mindenképp úgy kezdd el , hogy lásd magad előtt a szöveget is miközben hallgatod. Tudok neked erre egy nagyon jó oldalt :) szépen és érthetően beszél benne a nő. :

[link]


Ha ez már megy , kezdj el német Zenéket hallgatni! Hidd el , ez az egyik legjobb megoldás. A tokio hotel erre nagyon alkalmas , mert van nagyon sok számuk amiben szépen kiérthetsz mindent. :) szókincsfejlesztőnek is tökéletes! :)

https://www.youtube.com/results?search_query=tokio+hotel+lyr..

Nagyon sok sikert ♥

2017. ápr. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nagyon koszonom a valaszaitokat! remelem segiteni fognak! most meg van azert egy kis idom, megprobalkozom veluk. a zenes remelem bejon mert szeretek zeneket hallgatni! koszi meg1x :)
2017. ápr. 3. 00:01
 4/5 anonim ***** válasza:

írd majd meg , hogy segített-e valamit ☺

vagy legalább a zene tetszett -e :D :D

2017. ápr. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

2# köszi a TH zenét, kissé álmosító, de jól lehet érteni. Az oldalt is köszi, használni fogom.


Kedves Kérdező, régi a kérdés, remélem átlendültél a nehézségen. Én is küzdök a hallásértéssel. Az Unsere Bildschirmet szoktam nézni, német nemzetiségi műsor a tv-ben, youtubon. Lassan beszélnek, igaz, magyar felirat, de arra jó, hogy "ellenőrizzem" a hangot. Variálni kell,hol ez, hol az. Egyik könyv, másik.

2021. márc. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!