Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyiket érdemes tanulnom?...

Melyiket érdemes tanulnom? Orosz vagy német?

Figyelt kérdés
Angolt tanulok és jövőre bejön a még egy nyelv amit kötelező tanulni. választani kéne az orosz meg a német között, viszont elég nehéz döntenem mert mind a kettő tetszik. Szerintetek melyiket érdemesebb tanulni?

2017. ápr. 5. 15:57
 1/3 Emese 2002 ***** válasza:

Nekem személy szerint az orosz jobban tetszik, de a német se rossz. Gondold végig, ha vannak rokonaid Oroszországba/ Németországba ez alapján is választhatsz, de az alapján is ha végig gondolod melyikkel mennél többre. Az Oroszt sokkal többen beszélik, mint a Németet, de ha a Német jobban bejön és még az életedbe is hasznosítod válaszd azt. Rajtad áll.


u.i: Remélem tudtam segíteni.Majd írd meg melyiket választottad. :)

2017. ápr. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Nem lehet megmondani, hogy melyik a hasznosabb.


Én mind a kettőt tanultam, de csak a németből jutottam el arra a szintre, hogy a rádióban a híreket megértsem, újságot és könyvet tudjak olvasni. Az orosz gyakorlására nem volt annyi lehetőségem, orosz nyelvterületen nem jártam, csak Bulgáriában vettem hasznát.


Az idelátogató orosz turisták tudnak angolul.


Ami az orosz mellett szól, hogy megtanulod vele a cirill abc-t, ami nagyon közel áll a göröghöz is, és nem érzed magad annyira analfabétának, ha mondjuk Szerbiában vagy Bulgáriában kell eligazodnod.


Ha megteheted, kezdd el tanulni mind a kettőt. Általános iskolás koromban hajlamos voltam néha németben is cirill betűt írni (főleg n és b helyett), de később soha nem keveredett bennem a két nyelv.

2017. ápr. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Miután megkérdeztem nagyjából 50 embert, és a vélemények száma nagyon megoszlott közöttük is, majd gondolkodtam ezen még 2 napot, úgy döntöttem hogy oroszt fogok tanulni. Nagyon nehéz döntés volt, mert a szívem még mindig húz a némethez, viszont amikor meghallottam hogy lehet oroszt tanulni az iskolámban, akkor már tudtam nagyjából, hogy azt választom. A német és az orosz egyaránt szép nyelv számomra, mivel mindkettőnek tetszik a hangzása, viszont az orosz a cirill betűivel még jobban megfog.

És úgy állok hozzá, hogyha annyira szeretnék, akkor németül is megtanulok iskola alatt vagy után.

Persze azért remélem hogy jó döntést hoztam!:)

2017. ápr. 16. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!