Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Orosz nyelvben, jövő idő...

Orosz nyelvben, jövő idő kifejezésére mikor kell a befejezett igét és mikor a быть + folyamatos igét használni?

Figyelt kérdés
Pl я сделаю(já szgyéláju) és я буду делать(já budu gyeláty). Mi a különbség?

2017. ápr. 8. 08:48
 1/8 anonim válasza:
0%

Az első "Én csinálom." (most)

A második "Én fogom csinálni."

A "б у д у" ---> fogok (jövő idő)

Б ь і т ь -->lenni valaminek

Я_ б ь і т ь _ х о ч у _ с _ т о б о й. Szeretnék veled lenni.


De én ukránul tanultam, oroszul hallás után tudok ezt-azt. Tehát amit hallottam anyanyelvi oroszoktól, használom.

2017. ápr. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Akkor használod a быть igét, ha folyamatosan (többször) fogod az adott dolgot csinálni. Ha csak egyszer fogod, akkor a befejezett múltat kell jelen időben használni.

Pl.:

Olvasni fogok = Я _б у д у _ ч и т а т ь.

2017. ápr. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
De majd jönnek olyanok, akik tanulták is, nem csak a környezetnek köszönhetően ragadt rájuk egy s más. :)
2017. ápr. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi, de az elsőt biztosra tudom, hogy nem jelentheti azt, hogy "most csinálom", mert a befejezett igének nincs jelen ideje, pontosabban a jelen idejű formája jövő időben lejátszódó, befejezett cselekvésre utal. Jelen idejű cselekvést pedig folyamatossal fejezünk ki. Tehát, elméletem szerint, a já szgyéláju azt jelentheti, hogy "most fogok valami konkrét dolgot megcsinálni", a budu gyéláju pedig az, hogy "fogok csinálni valamit", de nem ilyen konkrét? :D Jól gondolom?
2017. ápr. 8. 10:44
 5/8 anonim válasza:

я буду делать - I am going to do something (not 100% result)

я сделаю - I will do something (definitely 100% result)

Jól gondolod. :)

Odafigyelek igeidőkre, végződésekre, de nem agyalok rajta, hogy ez most egyszerű jővő stb., csak használom. Persze más, mikor nyelviskolába jár valaki és más, mikor az utcán folyatosan éri az inger.

2017. ápr. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
2017. ápr. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
2017. ápr. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! :)
2017. ápr. 8. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!