Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen módszerrel tanuljátok...

Milyen módszerrel tanuljátok a szavakat?

Figyelt kérdés
2010. máj. 13. 10:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

Sokan azt ajánlják, hogy készítsünk szókártyákat, egyik felére az idegen nyelvű szó, másikra a magyar megfelelő. Így aztán játékosan lehet tanulni.


Ha a környezetben fellelhető dolgokat tanulod (bútorok neve stb., akkor rá is lehet aggatni, így könnyebben memorizálod, hiszen sokszor szembesülsz a szóval.


Én annakidején úgy sikerült sok szót tanuljak mondjuk egy hónap alatt, hogy minden napra kitűztem egy megtanulandó mennyiséget, másnap elismételtem az azelőttieket, és má ment is.

2010. máj. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Olvasással.
2010. máj. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És hány szót tanultál meg naponta?
2010. máj. 13. 11:12
 4/11 A kérdező kommentje:
magyar szó -idegen szó vagy idegen szó-magyar szó módszerrel_?
2010. máj. 13. 11:19
 5/11 anonim ***** válasza:
én úgy tanulok szavakat h olvasgatom, aztán vagy megragad vagy nem. de sokkal jobban megjegyzem ha a szavakat én magamnak kerestem ki a szótárból, mert akkor nem csak elmondja a tanár és leírom, hanem én találom meg, így megjegyzem. meg dalszövegekből, filmekből rengeteget tanulok.
2010. máj. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Némi olvasgatás után már menni fog az idegen szó-magyar szó fennállás. Vagyis: nézed az idegen szavas oldalukat és megpróbálod kitalálni mit jelent. (ha mondjuk 5-öt eltalálsz egyhuzamba, akkor jutalmazd meg magad... majd később tíznél tedd ugyanezt stb.) Ha ez már megy, akkor fordíthatsz a sorrenden: a magyar szavas oldalt nézed, és próbálod kitalálni az idegen megfelelőjét. Én ezzel a módszerrel kb 30 szót tanultam meg egy nap alatt, úgyhogy hobbiból csináltam, és nem volt sok időm. Ha valaki melléáll sokkal többre is képes, persze szünetekkel.
2010. máj. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én pl. ha német szavakat kell tanulnom, és ugye a névelőket megtanulni nagyon sok idő, mindig kiszínezem pirosra a der-es szavakat, zöldre a die-s szavakat és sárgára a das-os szavakat, és csak a színre kell visszaemlékeznem. Ezt nem csak névelőkkel lehet megcsinálni, bármi mással is a német nyelven kívül.
2010. máj. 20. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Énis így tanulom a németszavakat, csak éppen más sorrendbe. Nekem a der a kék, a die a zöld a das a piros. Mikor az ételeket tanultuk, és azon bellül a gyümölcsöket majdnm mind die névelős, és ugye nekem az zöld. És mondtam az osztálytársaimnak, hogy hát milyen dolog ez, minden gyümölcs éretlen. Meg van itthon egy hatalmasnagy üveg feltéve a falra, amire fel vannak aggatva a szavacskák, képekkel együtt. Aztán ha másik témakör jön címcsere és szócsere, és úgy készítem a cetliket, hogy a háttuljára rávan írva a magyar megfelelője, így mikor szedem le mindig megfordítom és közben tanulom. Igaz már 9.es vagyok de csak így megy a német szavak tanulása, mivel nyelvi előkészítős vagyok és most kezdtem a németet. Angol szavakat meg mindig 4esével tanultam. de igazából azt nmis nagyon kellett tanulni, mert annyiszor használtuk őket órán, hogy megjegyeztem. (:
2010. máj. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Én semmiképpen nem magyar szavak megfelelőjeként tanulom meg, mivel sokszor egy szónak több jelentése is van, meg van, hogy nem is ugyan azt jelenti, szóval így csak a macera van vele.

Általában próbálom vizaulizálni a fejemben, pl. elképzelem a tárgyat amit meg akarok tanulni és közben arra gondolok, hogy mit jelent.

Cselekvésekkel ez a módszer mégjobban működik. Persze nem árt megtanulni mi magyarul mert a fordítás sokkal jobban fog menni, de így sokkal folyékonyabban fogsz beszélni, mivel nem kell ktialálnod a magyar szót, majd lefordítanod angolra.

2010. máj. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Én úgy vagyok vele, hogy magában szavakat tanulni nagyon nehéz. Olvasásból viszont nagyon sok megmarad.

Ezen kívül sokkal könnyebb mondatokat tanulni, mint szavakat. Minden szóval írsz egy mondatot (magadtól, vagy mondjuk dalszövegből) az adott nyelven, és azt memorizálod.

Lehetőleg valami jópofa dolgot kell kitalálni, amiben minden más szót már ismersz.

Ezen kívül lehet próbálkozni azzal, hogy hangzás alapján valami hasonló dologhoz kötöd.

2010. máj. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!