Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Létezik olyan, hogy van egy...

Létezik olyan, hogy van egy "tudatalatti" nyelvtudás?

Figyelt kérdés

Álmunkban sok mindent feldolgoz az agyunk, amik napközben történik... Na ezzel semmi gond nincs, tiszta, tudományos alap. Akkor mi van, ha ez néhány mondatban latin is? A testvérem latint tanult, mikor olyan 3-4 éves voltam, arra nem emlékszem, hogy hangosan, de valószínűleg. (Ez lehet a titok nyitja is. :D)

Szóval nem perfekt, de határozottan latin szavakat mondogatok néha az álmaimban. Nyelvtanilag szinte csutkára helytelen lehet. (Mivel céltudatosan nem tanultam.)

Tehát, ha most itt valaki megkérdez, ébren, hogy mondjak neki valamit, meg sem tudok nyikkanni latinul. Amikre viszont emlékszek az álmaimból, azokban némi értelem is van. Az érdekes annyi, hogy kapcsolódik a történethez.

Egy konkrét esetet véve: Találkoztam egy csalóval, aki álmomban átvert és emiatt megtámadott, ekkor beleszúrtam egy kést önvédelemből és elfutottam, közben ennyit ordibáltam: "______(itt volt eleje is..), et moriatus pactus". Na igen, ez így nyelvtanilag helytelen... Viszont nem biztos, hogy tisztán emlékszek a szavakra.Viszont ide-oda pakolgattam egy-egy szóközt. A "mori" talán a halált jelképezi, a "pact" (vagy pactum) a megállapodást.

Szóval a főkérdés, hogy el tudunk-e sajátítani egy nyelvet úgy, hogy fogalmunk sincsen róla? Remélem tűrhető a kategória, mert az ezotériába azért be nem pakolom. Még a végén kiderül, hogy én vagyok az új messiás... :D Köszönöm a válaszokat előre is!



2017. ápr. 17. 06:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Erre a szóra keress rá: hipermnézia.
2017. ápr. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Így van, ez tiszta tudomány, semmi ezo. A tudatalattira épül az ún. villámolvasás technika. Ami ténylegesen arról szól, a lényegét tekintve, hogy direkt módon a saját tudatalattinkba küldjük az olvasottakat, legyen az regény, vagy pl ism.terj mű, vagy pl nyelvkönyv, vagy szótár.


Igazándiból a felidézés a nehezebb mindarról/bármiről, ami tudat alá került.


Viszont spontán módon befolyásolják a tudatalatti tartalmak a hétköznapokat. Ezért kell a traumákat felszínre hozni a tudatalattiból - a traumák bizonyos szempontból tehát hasonló vonatkozások, mint amikre kérdeztél (tanulás, spontán a tudatalattiba tartalom kerülése).

2017. ápr. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!