Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Másfél hónap múlva lesz...

Másfél hónap múlva lesz érettségi és szerintetek hogyan tudnék fejlődni angolból?

Figyelt kérdés
Az angol tudásom nem rossz, de pl. ha magnózásra kerül sor, akkor végem van, egyszerűen nem értem meg, amit mondanak ( jó minőségben ) De ha írásba lenne, akkor simán érteném, ebben, hogy tudnék fejlődni ? Angol nyelvű filmekre ráállok ( korábban kellett volna ) de ezen kívül még mit tehetnék ?

2017. márc. 26. 23:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Fordítsd le zenék szövegét például.
2017. márc. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Már sehogy. Igyál energiabombát.
2017. márc. 27. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha jó a nyelvtudásod és nem számít,hogy hanyas lesz az érettségid akkor az a magnóhallgatás nem oszt nem szoroz.Megbukni nem fogsz amiatt.
2017. márc. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hasonlóképpen voltam én is. A magnó volt a halálom. Csinálj nyelvvizsgás feladatokat is, meg egy szöveget hallgass meg sokszor. Nekem a filmek meg a tv sem sokat segített. Én inkább ezeket a feladatokat hallgattam. Meg kell szokni a beszélő stílusát, meg, hogy mondja a szavakat. Az is lehetne egy megoldás, hogy mondatonként megpróbálod leírni amit hallottál. Végül is Érettségin is van ilyen feladat, hogy valami mondat kiegészítés vagy ilyesmi. Egy-két órát naponta szánj rá szerintem.
2017. márc. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2017. márc. 29. 23:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!