Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Így meg lehet tanulni egy...

Így meg lehet tanulni egy idegennyelvet?

Figyelt kérdés

Több fórumon (többek között itt is) olvastam már, hogy egyesek úgy tanultak meg egy idegennyelven, hogy kiskorukban angol nyelvű mesecsatornákat (Cartoon Network, stb.) néztek. Így habár nem tudnak komplexen, nyelvtani rendszerben gondolkodni, mégis megtanulták az adott nyelvet, akárcsak a saját anyanyelvet.

Szerintetek ez valóban működő módszer? Nem tudom elképzelni, hogy felnőtt, huszonéves fejjel működne az, hogy sokat nézem a ProSiebent, RTL-t, stb. és megtanulok németül.


2017. ápr. 27. 22:17
 1/4 anonim válasza:
48%
Szerintem ahhoz kell az otthoni beszéd is bár ki tudja...¯\_(ツ)_/¯
2017. ápr. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt fejjel nem mukodik ugy, de en anno pl. angolul ugy tanultam meg, hogy a szuleim hagytak kicsikent (6-7 ev korul) Jobaratokat nezni. Ugyhogy folyton oket hallgattam teljesen angolul, igy amikor eloszor hasznalnom kellett mar folyekonyan ment. Azota szavakat persze tanulok, de maga a folyekonysag es az "osztonos" nyelvhasznalat megmaradt. De pl. a nyelvtani szabalyokat azota sem tanultam meg. Felnottkent (20-21 evesen) ez annyiban valtozott egy teljesen uj idegennyelvvel, hogy sokat hallottam elo kornyezetben igy kis tanulassal es celzott gyakorlassal hamar ment, de pl. a hallgatas miatt rogton normalis akcentusom volt.
2017. ápr. 28. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, ismerek olyan gyereket, aki napi 10+ óra tévézés hatására kezdett el angolul beszélni (először angolul és csak utána magyarul). Közel 5 éves és még mindig nem tud normálisan magyarul. Én nem hiszem, hogy jó ötlet ezzel szórakozni.
2017. ápr. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!