Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolul sikerült már valakinek...

Angolul sikerült már valakinek megtanulnia autodidakta módon? Hogy csinálta?

Figyelt kérdés
Van valamennyi alapom-kb.1000-1500 szó-nézek filmeket felirattal(angolul angol felirattal)hangosszótárat használok,szótározok,szókincset bővítek,folyamatosan ismétlek,s mégis sok mindent elfelejtek,kiejtésem pocsék.. :( Már nem tudom,mit lehetne még csinálni a fent írtakon túl.. Minden nap két órát foglalkozok vele,hétvégén egész nap nyomom,s nem nagyon látok haladást..

2017. jan. 14. 22:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Én elolvastam a Kis angol nyelvtant hozzá, és a akkor nagyjából megvolt minden. Igaz, hogy én passzívan tanultam meg a nyelvet, és két évig voltak angolóráim, mielőtt levizsgáztam.
2017. jan. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Érettségi feladatokon gyakorolj esetleg, azok nagyon egyszerűek, de könnyen rávilágítanak arra, ha valamilyen gyengeséged van.
2017. jan. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Én sajna tudom,hogy jelenleg az a baj,hogy nem marad meg rendesen minden szó,illetve rendszertelenül tanulok.Anno németet tanultam hat évig,s tök jól felépítette a nyelvet a Start-Unterwegs-Abitraining alaptól középig,logikusan,átláthatóan,egyre erősebb szinten..Ilyen könyvet,átfogó rendszert sehol nem találok angolban :( Valahogy a több év német után nehéz átállítani az agyam angolra..
2017. jan. 15. 00:04
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Magolni, magolni, magolni !
2017. jan. 15. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem bármelyik tankönyv (sorozat), aminek deklarált célja ugyanaz, mint amit te szeretnél, jó erre. Ha végigmész rajta, a kívánalmak 98 %-ával találkozol benne, és annál többel akármelyik másikban se. Jobb, vagy rosszabb, a forgalomban levő nyelvtanuló segédletekkel kapcsolatban ennek az osztályozásnak lehet, hogy ha nem lenne a divat, a marketing, szinte semmi értelme sem lenne.

Bár tényleg van, ami nem olyan jó. :D

2017. jan. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát,már ennél többet nem tudok tanulni..Ma megint egész nap magoltam,ismételtem,hallgattam hangosan a szavakat-nehogy rosszul rögzüljön a kiejtés-illetve újrakezdtem a régi tankönyvem..Valahogy mára defektet kapott a memóriám..Nem értem,hogy más nyelvet tök könnyen tanultam régen,az angol meg azóta is mumus valami miatt..Amikor már kezdek magabiztos lenni,hogy haladtam,akkor beleolvasok egy külföldi cikkbe(hogy mennyit értek),s rájövök,hogy az ott szereplő 100 szóból mondjuk 90-t nem értek..Ilyenkor elkeseredek :(
2017. jan. 15. 22:05
 7/9 anonim ***** válasza:
Akkor 90%-os vagy.
2017. jan. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tanulás?
2017. jan. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tehát a tanulás része elvileg már megvan ugye? Ezek után használatba kellene venni, amit eddig megtanultál.
2018. aug. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!