Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehetetlen vállalkozás, vagy...

Lehetetlen vállalkozás, vagy van rá valami esély?

Figyelt kérdés

A főnököm ma közölte, hogy januártól új szabályok lesznek, és sokkal jobban odafigyelnek a "papírokra", meg új feladatköreink is lesznek, és addigra felkell készülni mindenre.

Ez engem olyan mértékben érint, hogy legkésőbb februárig megkell szereznem egy felsőfokú nyelvvizsgát.

A mostani munkakörömhöz nem kell az angol, nem is használom, azonban ha nem lesz meg, akkor mást kell keresnie.


A lényegre térve, februárig, egy gyenge közepes nyelvvizsga tudással fellehet készülni az emeltre?

A hétköznapokban max 1 órát tudok rászánni, hétvégén többet.

Hogyan kéne hozzákezdenem? A nyelvtan egyáltalán nem megy, és a szövegalkotás, azonban szavak terén pedig sokat tudok.


2017. ápr. 29. 16:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem mondom, hogy lehetetlen, de igen nehéz dolgod lesz.

Amit tudok ajánlani az az, hogy amennyire tudod "angolosítsd" magad. Ezalatt értem, hogy a telefonod nyelvét állítsd angolra, a munkahelyen használandó szoftvereket szintén. A híreket angol holnapokon nézd, a TV-t,sorozatokat amennyire van lehetőséged szintén angolul nézd.

Továbbá, válaszd ki a számodra legjobban megfelelő nyelvvizsgatipust, mert ezek nagyon eltérnek.

Pl van ahol nincs direktben nyelvtani kérdés.

Aztán nagyon-nagyon sok levelet írj, hogy az alapösszefüggések stb már azonnal menjenek.


Sok sikert!

2017. ápr. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Van rá esély, de sokat kell tanulnod! Én is azt tudom javasolni, amit az első válaszoló írt, próbáld meg minél inkább angollal körülvenni magad ebben az időszakban, és ha anyagi lehetőséged engedi, akkor keress egy olyan nyelvtanárt, aki segít felkészülni ebben. Nem sok ilyennel találkoztam, de van pár olyan, aki (ha tudja, hogy ez a cél), nem angolul akar megtanítani, hanem arra, hogy hogyan vizsgázz le egy adott nyelvvizsgán.
2017. ápr. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!