Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Bármilyen tipp beszédkészség...

Bármilyen tipp beszédkészség és önbizalom javítására nyelvvizsga előtt?

Figyelt kérdés
Három hét múlva nyelvvizsgázok, a gondom igazából, egyrészt hogy kevés az ömbizalmam, másrészt pedig néha van egy csomó jó gondolat a fejemben mikor beszélek (szóbeli!) de egyszerűen félek kimondani, pedig tudom hogy nagyon jó lenne, nem is igazán értem magam! Tippek trükkök így az utolsó pillanatokra? :)

2017. ápr. 29. 20:00
 1/2 A kérdező kommentje:

Angol! Ezt el is felejtettem!

Válaszokat előre is köszi! :)

2017. ápr. 29. 20:06
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem a legjobb dolog a gyakorlás.

Ha szerzel némi rutint az élő beszédben, nem fogsz azzal foglalkozni, hogy most azt mondtad, hogy "in the school" vagy "at the school".


Próbálj akár otthon beszélni, mond el mit látsz, ha nincs beszélgetőpartnered.

Írd le a szobádat, hogyan néz ki XY, milyen az időjárás.

Vagy elolvasol egy újságcikket, és próbáld összefoglalni a tartamát, véleményt alkotni róla. (Utóbbi még jobb gyakorlat.)


Esetleg kérd meg szüleidet, ha nem is beszélnek angolul, te beszélhess hozzájuk.



Egyébként milyen szinten mész vizsgázni?

2017. ápr. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!