Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia nyelvtudás fejlesztése?

Francia nyelvtudás fejlesztése?

Figyelt kérdés
Gimnáziumban kezdtem el tanulni, és egész jól ment, de nem szereztem belőle nyelvvizsgát.De most hogy leérettségiztem, úgy érzem, ha kicsit foglalkoznék vele, akkor lehet meg tudnám csinálni. Kérdésem: mit ajánlotok? Francia filmek, dalok, sorozatok vagy valami oldal? Angolból találtam rengeteget, de franciából sajnos nem. Segítséget előre is köszönöm.

2014. júl. 3. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

Youtube-on TV% feliratos adásai:

https://www.youtube.com/user/7jours/videos

Extra szappanopera nyelvtanulóknak (ugyanez van angolul is)

https://www.youtube.com/playlist?list=PLAZxBB3JZTj7w3caHHt37..

2014. júl. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hallgass francia rádiókat! Leghasznosabb ;)
2014. júl. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]

Ez jó szerintem nagyon,meg szinteket is megkülönböztet.

De hallgas szerintem sokat,pl. rádiót,tévét.Akár francia zenéket is.

2014. júl. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
64%

Attól függ, mire akarod később használni a francia nyelvtudást.

Ha a munkádhoz kell, az első dolog nem a filmek, rádiók, dalok stb. hallgatása-nézése, hanem az olvasás.

Csak így tanulhatod meg a helyesírást, nyelvtant, egyszóval a szabályokat.

Egyszerű, könnyű nyelvezetű újságokkal kell kezdeni, és kisabb, mai nyelvezetű novellákkal, regényekkel folytatni. Az, hogy emellett nézel-hallgatsz is valamit, természetesen nem hátrány, de inkább csak kiegészítő.

Nem a vakvilágba beszélek, hidd el! :)


Sok sikert! Ha kérdésed van, ha valamit nem értesz vagy nem találsz, szívesen segítek. Közel 40 éve élek Franciaországban...

2014. júl. 5. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!