Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origo szóbelin a hallott...

Origo szóbelin a hallott szövegértés mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

Nehéz 12pontot összeszedni?

Ti mennyire írtátok meg? Hogy lehet rá gyakorolni?



2017. máj. 2. 22:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%

Nem nehéz, a szövegek pontosan és érthetően vannak felolvasva, a fejhallgató és maga az egész felvétel jó minőségű, jól hallható, kellemes tempójú.

Folyamatosan érdemes jegyzetelni, na nem a teljes választ, csak a kulcsinfókat, és a szünetekben abból megírni a szöveges választ.

Külön erre vannak felkészítő könyvek, de a honlapon is egy-egy fent szokott lenni.

2017. máj. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
41%
Az fejhallgató... lepukkadt magnó. Mondjuk hallani lehetett de hát na.
2017. máj. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Úgy van ahogy az első írta, mindenki kap egy fejhallgatót amin te tudod beállítani a hangot, az enyém "ellentétesen" működött, mert ha felfelé tekertem akkor lenémítottam úgyhogy ne ijedj majd meg ha hirtelen nem szólal meg. Normális tempóban mondja, van bőven idő a hallgatások között, de inkább már írj aközben is hogy megy a felvétel mert úgy a biztos. Én most voltam áprilisban angol C1-n 20/18 és 5/3 lett a két hallgatás.
2017. máj. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen fejhallgatóról beszèltek, én úgy tudtam magnó van, mint érettségin.
2017. máj. 3. 13:28
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Hát nálunk nem magnó volt (ahogyan írtuk is), hanem egy kb. 20 fős terem, és mindenkinek oda volt készítve egy vezeték-nélküli fejhallgató amit egyszerre kellett feltenni és ha mindenki beállította, akkor központilag indították el a felvételeket. Úgy tudtam hogy ezért nevezik "labornak" a szóbeli ezen részét és hogy ez egyértelmű, de szerintem jobb is ez a fajta megoldás mint a magnó, mert jobban ki lehet zárni a külvilág zajait, csak kicsit kényelmetlen. :D
2017. máj. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

nalunk egy mama koru no nyomta full hangerore

szerintem hangos volt nagyon

2017. máj. 4. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
20%

"én úgy tudtam magnó van, mint érettségin"


Rosszul tudod. 25 éve voltam először nyelvvizsgázni, és már akkor is fülhallgató volt.

2017. máj. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Utolso megbocsass, de mindenkit akit ismerek magnon hallgatta a nyelvvizsgan es nekem is ugy volt.
2017. máj. 5. 12:54
 9/13 anonim ***** válasza:
65%
na foglalkozz vele... azt hiszi mindenki elit helyre jár vizsgára.. de tudod egy 80-as évekből visszamaradt félig kollégium ahol a vizsga van. egy sima teremben volt és MAGNÓ volt.. nem volt külön laborjuk... csak termük
2017. máj. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%
Felesleges ezen valóban vitatkozni, Pesten a központban fejhallgató van, máshol ezek szerint magnó, ez nem az elitségnek a kérdése. Más típusú nyelvvizsgákon én is magnós verzióról tudok, 3 éve amikor először nyelvvizsgáztam akkor is magnó volt (TELC), origón van ahol más a helyzet. Egyébként szerintem annyiban jobb a fejhallgató, hogy azt te állítod be magadnak, míg a magnós esetben a hangosítás miatt lehet rezonálás és egyéb zavaró külső zaj. Ja és mint mondtam ez is egy sima terem volt, semmi különös. (#3 & #5 voltam)
2017. máj. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!