Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ki hogyan készült fel egy...

Ki hogyan készült fel egy középfokú angol nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
Javasoltak előtte egy tanfolyamot. Van esetleg valakinek jó tapasztalata ilyen téren Budapesten és környékén? Köszönöm
2017. máj. 4. 21:12
 1/3 anonim ***** válasza:
South park maraton angolul de 24 órás,aztán egy jó pihenés és angolul jól beszélő ismerősökkel chat és hívás messengeren.
2017. máj. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sok beszélgetéssel és kártyázással...
2017. máj. 5. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom mikor tanultál utoljára angolt egy iskolában és mennyire ment jól, a válaszomat azért írom, hogy elmondjam ÉN hogyan gyakoroltam a nyelvet.

Idén érettségizek, elöző évig volt heti 4 angol órám. Minden vizsgámra úgy készültem, legyen az évfolyam, érettségi vagy nyelvvizsga, hogy 1 nappal előtte vagy ha délután volt, akkor reggeltől olvasgattam a tankönyveim hátulját, meg átlapoztam a könyveket. Mikor nem tudtam könyvet használni kényelmesen, akkor átváltottam az Angol Nyelvtan appra, Raraxytól. A nyelvtan nem az erőséggem, az igeidőket úgy érzésre használom. Több osztálytársamnak és nekem is az az alapelvem, hogy mi hangzik jól? Csak akkor kezdem el elemezni az igeidőket egy feladatban, ha több is jól hangzik. Általában arra gondolok, hogy olvastam-e vagy halottam-e már ezt a kifejezést. A könyvek hátulját azért nézem közvetlen a vizsga elött, mert pár óra múlva elfelejtem a szabályokat.


Vizsgák között meg napi több órát játszok, netezek és youtubozok angolul. A filmeket felirattal nézem.

2017. máj. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!