Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Pontosan hogy néz ki egy TELC...

Pontosan hogy néz ki egy TELC szóbeli nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Május 27-én megyek és eléggé izgulok. 4 éve nem tanultam angolt előrehozott érettségi, továbbtanulás stb miatt.

Nagyon hálás lennék, ha valaki leírnál lépésről-lépésre hogyan zajlott! :)

Tudom-tudom, a TELC oldalán is fent van, de van pár ködös dolog nekem... Felkészülési idő: először megkapom az összes feladatot, amikre felkészülhetek, vagy mi? :D

Nektek milyen témák voltak?


Köszönöm előre is a válaszokat.


2017. máj. 9. 11:11
 1/7 anonim válasza:
100%
Eloszor behivnak a terembe ott megkapod a dzobeli haromreszet es leirhatod a gondolataidat mind a harom dologrol, erre adnak max 20 percet. Aztan behivnak a paroddal, a lapot amire irtal meg a szobeli temas kis fuzetet viszed magaddal, ha kerted hogy felvegyek a szobelid akkor eloszor odatartjak neked a diktafont es bele kell mondanod a neved es a szuletesnapod datumat, ugyan ez a tasrsadnal is. Ezutan bemutatkoztok egymasnak, ha nem ismeritek egymast, ugy 6-7 dolog eleg, engem le is allitottak es ugye ezt meg nem ertekelik. Azutan a prezi az elso ekkor kifejted a temat ugy masfel percben ezutan a parod kettot kerdez majd ugyanez forditva is. A masodik reszben is elmondod a cikkrol a velemenyed majd a parod is es a vegen roviden ezt megbeszelitek, hogy egyet ertesz-e a masikkal vagy sem. A harmadik a szituacio arra probalj meg lecsapni es kezdemenyezni, mert igy te tudod majd a szituaciot a te elkepzelesed szerint felvazolni es jobban fog menni, viszont arra is figyelj, hogy engedd a masikat is beszelni mert akkor vonnak le pontot ha csak te beszelsz es am a masik is mondana a dolgokat. Ezutan ottkellhagyni minden papirt elkoszontok a vizsgabiztosoktol es kimentek. Es ha valamit rosszul mondasz nyelvtanilag vagy rossz szot mondasz akkor ne ess ketsegbe, csak az a lenyeg, hogy ne allj meg. Remelem tudtam segiteni! :)
2017. máj. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Az előző hozzászóló jól leírta, de egy kis kiegészítés: már minden szóbelit felvesznek. Az utolsó közös feladatban valóban egyszerűbb a kezdőnek - nekem volt szerencsém egy kis trollal összekerülni, aki mindent, MINDENT elmondott az elvileg közöse szervezendő eseményről és elég nehéz volt emlékezni miket mondott és pár alternatívát mondani, meg azzal mentettem a menthetőt, hogy a végén összefoglaltam röviden a lényeget és beosztottam, hogy melyikünk mit "csináljon" és megkérdeztem, hogy így megfelelő-e neki.(Szerencsére tetszett a vizsgáztatóknak,mert átmentem :) ) Szerintem neki emiatt nem is sikerült. Szóval csak pár részletet elsőként ,hogy a másik is fehozhasson dolgokat! :)


Az előző vizsgában ezek voltak a feladatok (nem mindenre emlékszem tökéletesen, de nagyjából):

1. témák:sport ajánlása unalom ellen tiniknek vagy mitől lesz tökéletes egy mozis este.

2. cikk: turisták vs utazók - itt kb szidták a turistákat hogy koszt hagynak meg hangosak és nem érdekli őket a kultúra, az utazókat meg kb fényezték, hogy mennyivel igényesebbek stb. Jó téma volt, könnyen lehetett érvelni.

3. Munkatársaid vagy barátaid kanadába utaznak és oda is költöznek ezért eseményt kellett szervezni a búcsúztatásukra, és kellett valami ami plusz, ami emlékezetessé tette az egészet.

2017. máj. 10. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kedvesek vagytok, nagyon szépen köszönöm!! :)
2017. máj. 11. 21:15
 4/7 A kérdező kommentje:
Még egy apróság: Az elején angolul mondjam a nevem (tehát megcserélve) és születési dátumom? :)
2017. máj. 11. 21:18
 5/7 anonim ***** válasza:
Mindegy, hogy mondod, mert azt nem értékelik. Én magyarosan mondtam a nevem és a dátumot is, annyira izgultam. XD
2017. máj. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na, most szombaton voltam: nagyon könnyű volt! A vizsgáztatók is aranyosak voltak. Aki a jövőben fog menni, annyit tanácsolnék, hogy a vita részre úgy készüljön fel felkészülési idő alatt, hogy mindenképp tudjon mindkét oldal mellet érveket felsorakoztatni, mert nem tudni ki kezdi el előbb, s nyilván annak lesz könnyebb a dolga. :)
2017. máj. 29. 12:10
 7/7 anonim ***** válasza:

Na, örülök, hogy jól ment akkor! Azt megkérdezhetem, hogy most mik voltak a témák/feladatok? (Erre is mentem volna, ha az előző nem sikerült volna :)

A vitás feladatnál egyébként az se baj, ha ugyanaz a véleményed, mint a másiknak, csak tudd picit árnyalni, meg úgyis elég kevés az idő.

2017. máj. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!