Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németül, spanyolul vagy...

Németül, spanyolul vagy olaszul tanuljak?

Figyelt kérdés
Most leszek kilencedikes angol tagozaton, és második idegen nyelvet kell választani, de nem tudok dönteni. Leginkább az olasz és a spanyol nyelv tetszett, nagyon szép a hangzása is, a német annyira nem szimpatikus. Melyik nyelvet hol beszélik, hol tudnám használni, és ti melyiket ajánlanátok leginkább és miért?

2017. máj. 9. 21:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%

Németet.


Amúgy meg tök mindegy hogy a spanyolt vagy az olaszt tanulod meg, mert utána nagyon könnyű a másikat megtanulni. rokonnyelvek, sok szó hasonló stb.

2017. máj. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És miért pont a németet ajánlod? Mennyivel nehezebb a másik 2 nyelvhez képest?
2017. máj. 9. 21:42
 3/15 anonim ***** válasza:
7%
Mivel eddig angolt tanultál, én a németet javasolnám, hisz mind a kettő a germán.
2017. máj. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
Ha itthon akarsz maradni, akkor német a leghasznosabb. Én spanyolt tanultam. Amikor én kezdem a gimit, a német képzés nem indult kezdőről, így maradt a spanyol. Nem bánom, mert szeretem, de itthon nem igazán keresik, ha csak nem kifejezetten olyan munkahelyre mész, ahol ez a legfontosabb szempont. Az olasz egy fokkal jobb, mert közelebb van, de a német a leghasznosabb. Viszont ha nagyon nem tetszik a német, akkor válassz mást! Annyit nem ér az egész, hogy szenvedés legyen az elkövetkezendő 4 éved.
2017. máj. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Mindenképp német!

Hidd el , többre mész vele!:)) én is azt tanulom

2017. máj. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%

A németet ajánlanám én is a munkavállalás miatt, DE nem ajánlom neked. Ugyanis ha nem tetszik, akkor nincs motivációd, hogy tanuld. Emiatt nem is fogod megtanulni rendesen, nem fogod szeretni, szenvedés lesz. Angol után nehéz a német (míg német után kinnyű az angol), szóval oda kell tenni magad, ha tényleg jól akarod beszélni.


Azt a nyelvet tanuld, amit szeretnél. Az olasz és a spanyol közül helyedben a spanyolt választanám, mert az keresettebb és több helyen beszélik. Könnyebb nyelv a németnél. Ha van motivációd, akkor nem nehéz elsajátítani.


Nem az a fontos, hogy melyik nyelvet tanulod, hanem hogy amelyiket tanulod azt magas szinten elsajátítsd, szeress vele foglalkozni, szeress azon a nyelven beszélni. Ha ezek megvannak, akkor már előnnyel indulsz az életben.

2017. máj. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Német
2017. máj. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Szerintem a spanyolt választom, és most már csak azt kell eldöntenem, hogy a 3. nyelvnek (angolt és spanyolt tanulnék, de kell egy 3. ha esetleg sorsolással nem jutnék be a csoportba) olaszt vagy németet írjak. Külföldön szeretnék dolgozni,még nem tudom, hogy mi érdekelne igazán... Ha spanyolra nem vennének fel, akkor jó lenne, ha olasz lenne utána, hisz 1 nyelvcsaládba tartozik és sok közöttük a hasonlóság, és szerintem utolsó helyre írom a németet, hiába beszélik több helyen, az egyszerűen nem az én nyelvem :/
2017. máj. 10. 19:00
 9/15 anonim ***** válasza:
55%
Én Spanyolt Németet Oroszt és Angolt tanulok, és úgy hogy angol alappal álltam neki azt mondom hogy a spanyol könnyebb, de a német Magyarországon talán hasznosabb. Az olasz elvileg könnyebb a spanyolnál is, de annak még kevesebb hasznát veszed mint a másik kettőnek.
2017. máj. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Estádio de Felchút ***** válasza:
81%

Amelyik tetszik.

Európában a hasznosság sorrendje német, olasz, spanyol.

Érthetetlen, miért húzzák le az olasz nyelvet a spanyollal szemben, Európában sokkal többen beszélik az olaszt, közelebb is van Olaszország, és az olasz gazdaság jóval fejlettebb, mint a spanyol. Lombardia, Piemonte, Emilia-Romagna, Aosta, Venezia tartományok Európa legfejlettebb, legélhetőbb régiói közt vannak.

De az olasz-spanyol az tényleg olyan, hogy 80%-ban megegyezik, vagy nagyon hasonlít. Egyikat ha tudod, röhögve megtanulod a másikat is.

2017. máj. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!