Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németül, spanyolul vagy...

Németül, spanyolul vagy olaszul tanuljak?

Figyelt kérdés
Most leszek kilencedikes angol tagozaton, és második idegen nyelvet kell választani, de nem tudok dönteni. Leginkább az olasz és a spanyol nyelv tetszett, nagyon szép a hangzása is, a német annyira nem szimpatikus. Melyik nyelvet hol beszélik, hol tudnám használni, és ti melyiket ajánlanátok leginkább és miért?

2017. máj. 9. 21:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%

A németet egyáltalán nem ajánlom angol után, hiszen írtó nehéz. ( Plusz engem a hideg kiráz attól a nyelvtől, olyan szar, már bocs)

A tanáraim is azt javasolják, hogy angol után ne németet, mert nehéz.

Én olaszt szeretnék tanulni, olyan csodálatos az a nyelv. Igaz, spanyolt többen beszélnek de engem nem izgat, azt tanulom amit szeretnék. Ha bírom majd, akkor választok egy 3. nyelvet. Én az olaszra szavazok, mert gyönyörű, mondjuk a spanyol is.

2017. máj. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
0%
Latin
2017. jún. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Vagy azt nem lehet?
2017. jún. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
77%
Utolsó, latinnal ha jól tudom már nem nagyon megy semmire. Többen csak hobbiból tanulják..
2017. júl. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:

Tudom hogy régi a kérdés, de hátha valaki keresgél még a válaszok közül, esetleg szeptemberben megint érdekes lesz az új gimiseknek.

Azt tanuld amit szeretnél. Én franciát akartam tanulni, végül nem lett meg a tanár és így németet kellett. De őszintén gyűlölöm. Most fogok belőle érettségizni a pontok miatt, de az egyetlen motivációm rá hogy meg lesz így a B2es nyelvvizsga, és végre elkezdhetek olaszt tanulni. Apám mindig mondta hogy majd ha jön egy jó állásajánlat Ausztriából....

Tököm fog kimenni oda ha se a nyelvet se a kultúrát nem szeretem, de Olaszországba annál inkább.

2021. júl. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!