Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Volt olyan koztetek aki nem...

Volt olyan koztetek aki nem az anyanyelven vegezte az egyetemet, kozep sulit, . Hogyan tanultatok meg hosszabb teoriat nem a nativ nyelveteken?

Figyelt kérdés
2017. máj. 11. 18:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Mivel a legtöbb dolgot nem szószerint kell megtanulni, ezért fejben lefordítom magyarra, megértem, megtanulom és úgy utána vissza tudom fordítani az adott nyelvre. :)
2017. máj. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
leforditom en is magyarra, de nehez vissza emlekezni mi is volt.vagy hogy volt. Mintha nem is tanultam volna.
2017. máj. 11. 18:46
 3/4 anonim ***** válasza:
Mar a legelejen nem forditottam ide-oda. Ugy vettem ezt igy ahogy van kell megtanulni. Mint amikor 9-be business-t valasztottam. Tanarok szerint hogy lehetne, hiszen alig tudtam angolul. Valaszkent annyit mondtak, gyors es gepirast is ugyanugy meg kell tanulni az angol anyanyelvunek mint nekem hisz olyan mint egy masik nyelv. Konyveles stb. ugyanugy. Akkor meg hulyen neztek, de azota nem furcsasag, Ma mar sokkal tobb segitseg van nem angol anyanyelvueknek,pl forditas. Azota ket diplomat is szereztem, szoval lehetseges. Nem keverem a ket nyelvet, viszont a szakmanyelvet nem tudom magyarul vagy gondolkodni kellene rajta.
2017. máj. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Középsuliban tanultam először idegennyelven, és akkor még nagyon nem ment (11-ben kerültem oda), így olyan tárgyaknál, mint a történelem pl., aminél sok-sok oldalt kellett memorizálni, én kezdetben lefordítottam magyarra. Utána, mikor jobban ment a nyelv, nem fordítottam, hanem leírtam idegen nyelven, de a saját szavaimmal, logikámmal. Effektíve, mint egy vázlatot, csak egész mondatokban... és azt vágtam be. Ha nem a saját gondolataidat tanulod, úgy nagyon nehéz.


Ja, a másik zseniális módszerem az volt, hogy felvettem telóra, ahogy felolvasom a könyvből az adott részt, és azt visszahallgattam párszor. Nem akkora hülyeség, mint amekkorának tűnik. :D


Egyetemen már ment a nyelv, ott már angolul nyomtam. Ha van egy kis időd, olvass tetszőleges, de számodra érdekes, és kikapcsoló sztorikat az adott nyelven. Akár fanfiction-öket! Ha te írsz, az is jó. Sokat számít, automatizál...

2017. máj. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!