Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit gondoltok, egy átlagember...

Mit gondoltok, egy átlagember az anyanyelvén kívül hány idegennyelvet képes megtanulni jól (tehát inkább felső-, mintsem középfokon)? Ha mondjuk zömmel rokonnyelvekkel próbálkozik (germán és újlatin)?

Figyelt kérdés
2016. jan. 4. 00:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem sokat, max 3-at. Viszont ha valaki olyan helyre születik hogy a mindkét szülő más nemzetiségű, az már 6 éves korára simán beszél 2 vagy több nyelven.
2016. jan. 4. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Átlag magyar ember szerintem kettőt, ha nincs más anyanyelvű szülője vagy családtagja. Egyet elkezd az általánosban, egyet gimnáziumban és kb. szintere hozza magát belőlük úgy egyetem idejére, ha csak a normális oktatást nézzük, ileltve feltátelezzük, hogy a leendő ,unkahelyén mindkét nyelvre szüksége lesz, máskülönben -mondjuk a magam példájából kiindulva-, a 2. idegennyelvet elég hamar el fogja felejteni.
2016. jan. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindennap, vagy nagyon gyakran használja őket (munkahelyen, vagy tanulja vagy családban) akkor akkor szinte akármennyit. persze egy nap alatt senki nem beszél 20 nyelven :D

lehet hogy magyarországon ritka, de külföldön nem egyszer találkoztam már olyanokkal akik 4-5 nyelven beszéltek. ahogy írtad, rokonnyelveket.

én is szeretnék 4 idegennyelvet, eddig kettőnél járok, most kezdtem a harmadikat, de külföldön vagyok és mindkettőt használom, és újlatin nyelvekről van szó, így hogy nem otthon vagyok szerintem nem olyan nehéz mint amilyennek hangzik. ha otthon kellene könyvből tanulnom akkor biztos hogy nem menne.

2016. jan. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!