Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Furcsán néznének rám az...

Furcsán néznének rám az osztálytársaim meg a tanárok?

Figyelt kérdés
Kb 3 hónapja tanulok önállóan angolt. A brit kiejtést akarom megtanulni, mert majd Angliába szeretnék költözni. Mikor így magammal beszélek angolul tökre megy ez a brites akcentus, de órán nem merek így beszélni, mert félek, hogy csak megint p*fáznának utánam. Szerintetek merjek órán brit akcentussal beszélni vagy haggyam inkább?

2017. máj. 14. 14:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%
Semmi értelme, először úgyis a normál kiejtést kell megtanulni, az akcentust meg ráérsz kinnt gyakorolni. Úgyis meg fogják érteni hogy mit beszélsz.
2017. máj. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%
Az osztalyban milyen kiejtessel beszelnek, illetve probalkoznak. Vedd fel magad egy nap mikor brit akcentussal probalkozol. Lehet, hogy nem is olyan Tok jo meg. Amoy halls Sz majd, azt halljak a tobbiek is. Szerintem el fogsz ajulni mikor meghallod magad.
2017. máj. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
15%
Ne erőltesd... Egyrészt nem is biztos, hogy rendesen megértenék amit mondasz, másrészt meg Angliában át fogod venni az akcentust egy idő után magadtól. Meg az mindig nagyon szarul hangzik ha valaki erőltetni próbál valamilyen akcentust... Ha nem zavar, hogy az elején kiröhögnek akkor beszélj akcentussal, de én nem erőltetném, felesleges. Csak beszélj normálisan ahogy megy.
2017. máj. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%

Nem értem egészen. A "brit akcentus" a "hivatalos angol", elvileg ez lenne az, amit tanítani kellene az iskolákban - de ha ez ott furcsa lenne, akkor mi az, amit tanítanak?


Mellesleg az egyáltalán nem jó, amit többen írtak, hoyg tanulj meg "angolul" (feltehetöen "jó magyarosan") és majd Angliában megtanulod a jó kiejtést - ez teljesen rossz módszer, rossz beidegzödést alig lehet helyrehozni többé.

2017. máj. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Vree ***** válasza:
61%

Szerintem jó kezdeményezés :D

(első 3 birkának gratulálok, már elnézést :/)

Inkább az a probléma/csapda, hogy mivel nincs hozzáértő tanár/összehasonlítási alap, nem tudhatod, hogy valóban mennyire korrekt a te "brit akcentusod". Ezt magadnak nehéz megítélni. Próbálkozhatnál talán anyanyelvi magántanárral, ha valóban ez úgyis a terved, hogy dolgozhassatok rajta.


Ha a beszédhangokat az angol módi szerint próbálod megtanulni (és nem csak behelyettesíted a hozzá legközelebbi leginkább megfeleltethető magyar beszédhangot), az mindenképpen dícséretes igyekezet.

Nyelvtanításban szokás teljesen hanyagolni a logopédiát mint témát (az egy-két magyartól nagyon elütő hang kivételével), viszont például egy nyelvvizsgás vizsgabiztos biztos, hogy ismeri ezeknek a helye skiejtését is.


Hogy furcsán néznek rád az akcentuskezdeményeid miatt, és mit csinálj: erre nem lehet mit mondani, mert ez a nyelvtanulástól teljesen más téma és szempont.

Ha meg tudod úgy oldani, hogy a megítélésed/népszerséged ne romoljon nagyon, akkor csináld.


Mondjuk én biztosan önkritikusan elgondolkoznék azon is, valóban elérte-e már a "brit akcentusom a hiteles szintet, vagy még béna vagyok benne - hátha nem is a tanár hülye hozzá. :)

2017. máj. 15. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%

"Mellesleg az egyáltalán nem jó, amit többen írtak, hoyg tanulj meg "angolul" (feltehetöen "jó magyarosan") és majd Angliában megtanulod a jó kiejtést - ez teljesen rossz módszer, rossz beidegzödést alig lehet helyrehozni többé"


Ez teljesen igaz! Nekem hiába amerikai a férjem, a magyaros kiejtésem kicsit sem változott. Egyszerűen túl nehéz lenne a rossz beidegződéseket kijavítani, ha erre figyelnék, az a napi kommunikáció rovására menne.

2017. máj. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
61%
Miert szegyellitek, probaljatok alcazni a magyar akcentusotokat? En nekem meg eddig csak azt mondtak, hogy szep az akcentusom, osszehasonlithatatlan egy massal. Jo, a budos eletben ki nem talaljak honnan ered, csak ha ismernek mar magyar embert. Aki 10 even felul tanult idegen nyelvet, mindenkepp meg marad a magyar akcentus, foleg heti ket-harom oraban, nem nyelvkornyezetben. Egy snyanyelvu kiszurja, meg ha ti azt hiszitek is, hogy Tok jo. Na de ezt mar 100-szor megragtuk itt. Engem egyaltalan nem zavar, boldogsagomat nem gatolja.
2017. máj. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nekem leginkább amerikai angolt tanítanak, de azt is összevissza a brit angollal.
2017. máj. 15. 20:26
 9/11 anonim ***** válasza:
22%

"első 3 birkának gratulálok, már elnézést :/"


Ezt a dolgot soha nem értettem és nem is fogom. Attól, hogy valakinek nem egyezik a véleménye a tiéddel, miért lesz birka?

2017. máj. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
84%
Mert a három elsö azt írta, hoyg semmi értelme az angolos kiejtést gyakorolni, a kérdezö maradjon a magyaros mellett - és ez így teljesen értelmetlen dolog.
2017. máj. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!