Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol középfokú nyelvvizsgáig...

Angol középfokú nyelvvizsgáig szeretnék eljutni, hogyan lenne célszerű?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy kb 6 évvel ezelőtt tanultam angolt 1 éven keresztül, különtanárnál. Akkor anyagi és egyéb okok miatt abba kellett hagynom a nyelvtanulást, így az akkor megszerzett tudásom nagy része már kikopott. Az idén azonban szeretnék középfokú vizsgát tenni.


Mit javasoltok? Különtanárhoz menjek inkább, vagy tanfolyamra? Nekem a tanfolyam szimpatikusabb lenne, csak nem tudom, azok mennyire pénzlehúzások, hány hónapot kellene tanfolyamra járnom, hogy egy (majdnem) kezdő szinttől eljussak egy középfokúig?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2017. máj. 18. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:

A tanfolyam és a magántanár is jó lehet, mindenkinek más jön be.


Tanár

- drágább

- csak veled foglalkozik

- egyedül vagy, ami bizonyos szempontból unalmasabb

- a te tempódban haladtok

- a te kérdéseidre, problémáidra koncentrál


Csoport

- oldottabb hangulat

- olcsóbb

- megismersz egy csomó embert

- talán vizsgapartnert is találsz

- nem csak veled foglalkoznak, előre meghatározott tanrend van


Én a nyelviskolát jobban szeretem, de kinek mi :) Mindenképp nézz és kérdezz utána rendesen, ne csapj le az első nyelviskolára, ami szembe jön veled. Menj el szintfelmérésre, akár találkozz a tanfolyamot tartó tanárral is, hogy szimpatikus-e.

2017. máj. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szerintem amig egy alap szintre nem jutsz el addig kulontanarnal kezdj, es ha mar megy a tarsalgas akkor vannak kifejezetten egy tipusu nyelvvizsgara felkeszito tanfolyamok, ahol olyan feladattipusokat fogsz kapni ami azon a vizsgan lesz illetve ra leszel kenyszeritve a beszedre, kulonbozo szituaciokat kell megoldanod majd. Ezt eleg nehez lenne igy a legalljatol elkezdeni es csak szenvednel bejarni szerintem. :)
2017. máj. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. A nyelvvizsa kiválasztásánál is több szempont van, amiket mindenképp érdemes figyelembe venni. Oldj meg minél több különböző feladatsort, hogy lásd, melyik való neked. Nézz utána, használhatsz-e szótárt, választhatsz-e vizsgapartnert, stb. Sok helyen nincs nyelvtan, máshol van. Árban is nagy különbségek vannak. Vedd figyelembe azt is, hogy nemzetközileg elismert nyelvvizsgára van-e szükséged.
2017. máj. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Amiket leírtatok, azok alapján is inkább a tanfolyamok felé hajlok. Heti 2-3 nap bejárást be tudnék simán vállalni. Azt nem tudom, hogy milyen típusú feladatokra lenne szükségem, csupán annyit, hogy középfokú angol nyelvvizsga. :D

Csak azt nem tudom, hogy ha egy nyelviskolába jelentkeznék, nem-e tukmálnának rám több tanfolyamot mondván: ennyit ki kell járnom a sikeres nyelvvizsgához...

2017. máj. 19. 17:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt pár próba feladatsor kitöltése után nagyjából látni fogod, hogy menne-e a vizsga. Nyilván nem garancia semmire, de ha 50% is nehezen megy, az még biztosan nem elég, ha viszont stabilan írsz 80-90%-okat, már bátran meg lehet próbálni :) Légy talpraesett, járj utána! Senkire nem lehet semmit rátukmálni, ha nem akarja!
2017. máj. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!