Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origo v Dexam v Telc ki...

Origo v Dexam v Telc ki melyiket javasolja? Melyik nehezebb? ervek ellenervek?

Figyelt kérdés

2017. máj. 21. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Én az Origosat csináltam, szerintem az a legkönnyebb. A Dexam nagyon durva szókincse van. De az lenne a legjobb ha neten keresel minta feladatsort és megoldod, mert az alapján is kitudod deríteni melyik a jobb neked. Ugye Origo az kétnyelvű, magyar-angol, a Dexam egynyelvű. A Telc-et sajnos nem ismerem. Ha szereted azt hogy van egy angol szöveg, de magyarul vannak a válaszok és magyarul is kell válaszolni akkor az Origo-t javaslom. Nekem elsőre meglett az írásbeli és szóbeli is, mindkettő 80% feletti eredménnyel.
2017. máj. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Origon megkerdezhetem a reszpontokat? nem izelesbol csak hogy miket adnak a levelre es a forditasra:) amugy a magyar kerdes szerintem

elony

2017. máj. 21. 20:56
 3/5 anonim válasza:
Szia! Én dexamot csináltam áprilisban, számomra a beszédértés volt a legnehezebb, és igen voltak benne elég durva szavak, de szerintem nem volt vészes. :) ha van valami konkrét kérdésed írj nyugodtan! :)
2017. máj. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom összehasonlítani Neked őket, mert ezek közül csak a TELC-et ismerem (meg mellette a BME-t), de amit elmondhatok, hogy a TELC szóbelije nagyon könnyű volt, a témák sem nehezek, sőt kifejezetten érdekes volt például a szóbelihez a cikk. Az írásbeli részén húzzák inkább a vizsgázókat főleg a levéllel, bár ha begyakorolod igazából azzal sincs gond. Egyik előnye a TELCnek, hogy ha valamelyik fele nem tetszik, lehet kombinálni más nyelvvizsgákkal pl nekem az írásbeli BME-s így van komplexem. a másik, hogy van belőle egynyelvű és kétnyelvű is (és ezeket is lehet kombinálni).
2017. máj. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat bár igazából a vélemény érdekelt ki mit gondol. Egyébként origón voltam mindkettőn és szerencsére sikerült mindkettő elsőre.. igaz nem sokkal 45 pont felett de sikerültek :)
2017. máj. 27. 01:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!